Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje grafická karta

Dobrý den mám problém s grafikou dneska mi prostě přestala fungovat ale nevim jestly je to kartou a nebo deskou.
protože jsem tam zkusil dát jinou a ta taky nešla. Když jí zapojim tak se normálně začne zahřívat a u tý druhý se točí chlazení.
Ale počítač jí vůbec nevidí. Už sem prošel celej bios a stejně nic. Základka je GA-M61P-S, Procesor AMD athlon 64 X2 Dual core Processor 4000+ 2.10 GHZ a grafika je Sapphire X1650 PRO. Prosím o radu díky.

v BIOSe budes mat nejake nastavenie boot video adapter tak to daj na PCIe, alebo aj ine nastavenie na vypnutie integrovanej grafiky (IGD Disable apod), alebo nic a prepina sa to automaticky, alebo bezia obe.
Strc monitor do PCIe grafiky a sleduj ci nabehne obraz, skusaj obe konektory grafiky a zakazdym restart resp. reset, neni to jedno.
Ked to nejde nijak tak este skus clear CMOS a grafiku poriadne dotlacit do slotu, uistit sa ze si zapojil vsetky dodatocne kable zo zdroja do grafiky, uistit sa ze nevadi kejs poriadnemu strceniu grafiky (napr. tak ze vyberes zakl.dosku na stol), ked ani po tom vsetkom nic nenabehne tak mas vadnu zakl.dosku.

Ak to máš nastavené takto:
Init Display first? (PEG)
Onboard GPU? (Enable If No Ext PEG)
potom by to malo fungovať...:-|

Skús kartu vybrať, skontrolovať, prípadne očistiť kontakty a znovu ju vložiť - musí správne "zapadnúť" a zacvaknúť poistka.
Po zapnutí PC je tmavý obraz alebo ide integrovaná? Čo vypisuje POST?