Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvou jádrový procesor

Dobrý den
Moc prosím o radu....(nevyznám se v tom)
Chtěl bych synovcovi koupit notebook a základní informace už mám,až na jeden problém.
Chci koupit s dvoujádrovým procesorem,aby mu tam jely i novější hry.
Jde mi o to,když hledám v inzerátech,tak mají někdy napsané intel core duo 1,6Ghz a někdy intel core duo 2x1,6 Ghz.
Znamená to že ten první případ má 2x0,8Ghz , nebo to jen prodávající neuvedl,protože dvoujádra jsou vždy celkem přes 3 Ghz.
Děkuji moc za radu.

- Výkon vícejádrových procesorů nelze měřit tímto způsobem, viz. Potkan007.
- Mobilní verze Core 2 Duo na novější hry moc není. Vzhledem ke stáří nelze čekat, že v takové notebooku bude i na dnešní dobu použitelná grafická karta.
- Použitelný notebook na hry je mnohem dražší záležitost, než herní PC.
- Pokud trváte na notebooku, je vhodné uvést cenovou hladinu a místní znalci jistě něco doporučí.