Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ohmuv zákon - pomoc

Dobrý den.
Mám 4 zařízení.
Spočítal jsem úbytek napětí (u).
R1 = 100 ohm, u1 = 1,9354V
R2 a R3 (paralerní zapojení) = 120 ohm, u2 = 2,322V
R4 = 400 ohm, u3 = 7,741V

Sem jsem došel, už mi zbývá jen zjistit proud (pomocí ohmova zákona) na první a čtvrtý větvy (Ir1 a Ir4)
Vůbec mi to ale nevychází, kdo mi prosím pomůže sestrojit vzoreček na výpočet toho proudu?
Budu Vám moc vděčný.

Vy nerozumíte, co jsem napsal?! Tak to je tedy katastrofa! Neměl jste v hodinách spát!

Ur2=Ur3=2,33 Ur4=7,74

ve vzorci máte to, co jsem podal slovně! Opravdu ovšem nevím, proč to nějakému lenochovi cpát až pod nos, když je líný jak veš! Co drobet vlastní snahy?!