Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost WiFi

Zdravím, kvůli notebooku jsem si pořídil WiFi router Tenda W311+, v ideláních podmínkách by měla rychlost přenosu být až 300Mbit/s díky podpoře WiFi b/g/n, ale když jsem začal kopírovat soubory z PC, na PC i ntb je W7, takže spojení bez problému, ale rychlost se nedostane přes 3MB/s a kopírovat větší položky je na dlouho. Nešlo by to nejak zrychlit?
Díky Héťa

300mbit je jen název režimu a pouze teoretická rychlost, dosažitelná praktická rychlost je tak 2.5x nižší (half duplex, režie, korekce chyb).
a pokud na wifi pověsíš více zařízení, dosažitelná rychlost se bude dále snižovat. jestli máš celou síť na wifi, pak se nízké propustnosti nediv.
víš vůbec, že tvůj jednoanténkový tenda-krám umí jen 150mb/s?
zkontroloval jsi aspoň, že wifi v notebooku ti jede v n-kovém režimu? nebo jede jen v 54g?

Na WiFi je pouze ntb, PC je připojeno kabelem, wifi notebooku je v n-kovém režimu a windows píše že by to mělo dosahovat 72 Mb/s. Ten tenda-krám jsem kupoval u místního prodejce na jeho doporučení...ale po tom co mi vymenil funkční MB s tím že je špatná, přitom je stále plně funkční, ikdyž je starší, tam už nechodim