
Rozmazaná část obrazovky na notebooku
Dobrý večer, dneska se mi při prohlížení internetu náhle rozmazala část obrazovky monitoru. Konkrétně vertikální pruh o šířce 5cm. Zbytek obrazovky je normální, ostrý. Nepomohlo ani restartování notebooku. Jak se ho zbavit? Předem děkuji
Znacka a vek notebooku? Ak sa to zobrazuje vsade tak podla mna odysiel bud displej alebo GK.
Lenovo R60, mám ho asi 6let. Všude ne, jen ten pruh, zbytek obrazovky je ostrý.
Zkus externí monitor. Tím se vyloučí nebo potvrdí závada grafiky.
Externí monitor bohužel nemám právě k dispozici.
tak nabootuj nejaky live linux z CD, ked to bude aj tam tak je to HW vada a mozes to reklamovat alebo servis ktory sa mozno neoplati ptz cena opravy by sa mohla vysplhat jak novy notebook. (ak je to len vadny panel tak sa oplati ho vymenit, grafika sa asi neoplati ptz by sa musela asi menit cela doska)
No, pro mě, jako ženskou, jsou to rady moc věědecké..
Takže s tím teď já asi nic nezmůžu.
stiahni si knoppix alebo posledne ubuntu (subor .iso) a vypalis to na CD (funkcia vypalit obsah disku z obrazu). Potom z toho CD nabootujes (stracis do mechaniky a restart)
vsetko potrebne najdes na www.google.com
Ked nie tak servis.