Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno USB hlasi, ze jede pouze "nizkorychlostne" (USB1.1)

Ahoj,
toto je asi bezny problem, ale me se nedari to vyresit.
Pri pripojeni jakehokoliv USB zarizeni - tiskarna, flash pamet,... mi vyskoci hlaska, ze je zarizeni pripojeno pouze nizkorychlostne. Presto deska by mela normalne podporovat USB2.0. Jiz jsem zkousel kontrolovat nastaveni v BIOSu, kde je mozne vybrat z: Disabled / USB1.1 / USB1.1+USB 2.0. Mam nastavenou posledni variantu, takze tam by snad nemel byt problem. Samozrejme me napadly ovladace, na strankach Gigabyte je ovladac pro USB2.0 pouze pro W2000 a pro XP je tam uvedeno, ze staci SP2 a sand "aktualni" (rok 2003) ovladace pro cipset mam, novejsi jsem nenasel.
Kdyz se podivam do Spravce zarizeni, tak u "obecneho" a "korenoveho" USB rozbocovace je u datumu ovladace rok 2001...? Take jsem nekde vycetl na www, ze ta hlaska je matouci, ze to navzdory tomu co pise normalne bezi na USB2.0.

PC W-XP SP2, Gigabyte GA-7N400 Pro2 v2.0.

Diky za pripadnou osvetu, M.

To je ale potom dost blbe ptz. nevidis co to je zac.
Pre USB1.1 boli standardy UHCI alebo OpenHCI, pre USB 2.0 je len jeden standard - EHCI, vyrobcovia ovladacov to zvykli pisat aj do nazvu zariadenia. Samozrejme nemusi, tak sorry.

Skus si dat pravy klik - vlastnosti, ze ake to ma suboy ovladaca, mas tam aj subor ehci.sys alebo nieco s "ehci" v nazve?

Mozna byl ten dotaz na tacuda, ale neva:
Pokud se podivam na ovladace u "Korenoveho rozbocovace", tak je tam usbd.sys a usbhub.sys.
Pokud se podivam na ovladace u "Standard OpenHCD USB Host Controller", tak jsou tam usbhub.sys, usbohci.sys, usbport.sys, usbui.dll.

Ale: po tacudem navrhovanem odebrani vsech USB pribyla u USB radicu polozka "Standardni rozsireny hostitelsky radic z PCI na USB", kde opravdu je asi to, co mas namysli, MM..:
krome usbhub.sys, usbport.sys, hccoin.dll, usbui.dll je tam usbehci.sys

Takze tady byl asi zakopan pes. Ehm, mohlo me to odebrani napadnout, ale nenapadlo.

Dekuji vam panove.
M.

od XP SP1 je podpora USB2.0 přímo v OS a žádné ovladače se neinstalují.

zkus "natvrdo" všechny USB řadiče a huby ze systému odebrat, restartovat a nechat zařízení znovu nadetekovat. Samozřejmý předpoklad je, že tvá zařízení podporují USB2.0, asi ani zmiňovat nebudu, ani to, že na jeden HUB můžeš připojit jen 2.0 zařízení pro to, abys dosáhl 2.0 rychlostí.