Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojenie EPSON FX-780

Zdravim,
Mam tlaciaren EPSON FX-870, zaojenu cez LPT port. Ten je na pridavnej PCI karte. System ale po zapojeni tlacierne do portu, ju nenajde. Ovladace na win 7 som nenasiel. Kde moze byt problem?

Ako prve sa uisti ze mas nainstalene ovladace tej LPT karty resp. ze je rozpoznany nejaky novy LPT port v spravci zariadeni (t.j. ze nejake ovladace boli vo Win).

Az potom by to mohlo nieco najst, ale na LPT to spravidla samo nenajde nic ptz to neni plug-and-play, mozes skusit rucne ovl.panely - pridat hardware.

P.S. este predtym skus ten port v spravci zariadeni v nejakych nastaveniach prepnut na ECP alebo EPP, ak neni ECP ani EPP).