Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WoL na starém routeru

Ahoj, mám router D-Link DI-524 a potřebuji na něm nastavit Wake on LAN. Nastavil jsem si DHCP pro můj počítač na 192.168.0.139 a port forwarding na port 7 UDP na ip 192.168.0.139 ale nic. Podle mě je to tím, že je třeba magick packet zaslat na počítač který není na síti vůbec přihlášen, a proto adresa 192.168.0.139 na vůbec neexistuje. Nastavit port na MAC je asi tak konina, tak mě napadlo snad jen nastavit port 7 na broadcast adresu ale nevím jak.

Nastavenie zobudzania na IP je blbost, ked je pc vypnute jeho IP sa nikde nenachadza. Zato mac adresa je ulozena v tabulke na switchi napriklad, keby aj nebola na sirenie sa pouziva broadcast, cize packet sa odosle vsade.
Pointa je, ze spiaci pc respektive jeho sietovka nevie o IP nic, vie len svoju mac adresu, ked dorazi packet do sietovky a ta zbada, ze sa ma prebudit prave ona zapne pc.
Problem bude v tvojom routri, pravdepodobne nepodporuje odoslanie packetu cez broadcast, alebo si zmazal svoju tabulku, kde mal zapisane dane pc s jeho mac a tym padom nic neodosle.
Edit:
Sksu toto (malo by ti to umoznit forwardnut packet na broadcast):
1.) Log into your router
2.) go to the advanced virtual server page (adv_virtual.html)
3.)
enter this in the address bar:

javascript:function check_ip_range(order, my_obj){return true;};

4.) press go or whatever to load it
5.) continue on like you were going to do (enter 192.168.0.255 as the private ip)

and it should save and work like normal.

Pripadne sa preluskaj celym tymto threadom: