Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Může se na notebook používat nabíječka o nižším napětí?

Zdravím - problém. Rozbila se mi nabíječka na notebook packard bell, která má napětí 100-240 V. A zároveň mám doma ještě jednu nabíječku, která svým konektorem do notebooku zapadá, ale je o napětí 85 V. Můžu ji používat? Asi ne, co? :-(

Děkuji za odpověďi.

Doplnění: když zapojím nabíječku 85 V, tak se nabíjení jako by zapíná a vypíná. Chvíli běží, pak se po pár minutách vypne, ale do 2 vteřin znova zapne.

Já bych se podíval na Aukro a dodržel 100-240 V 1,5A (1,5A), output 19V, 4,74 A
Pak bych požádal známého, aby mi přeletoval koncovku do notebooku.

Např. ZDROJ, ADAPTÉR PRO NOTEBOOKY ACER - 19V 4,74A
Nové, 1-2 dny, OEM, síťový adaptér , 90 W a méně Kup teď! 299,00 K

Zdroj k NTB HP 19V, 4,74A - tří pin
Použité, 2-3 dny, HP, síťový adaptér , 90 W a méně 150,00 Kč 235,00 Kč

V85 bude nějaká norma, s napětím ani výkonem to nesouvisí.
rozsah vstupního napětí 100-240V znamená, že je uvnitř spínaný zdroj, který ureguluje výstup při těchto změnách vstupního napětí - čili mají jeden zdroj vyhovující i pro americkou síť 110V, to je dnes běžné.
pokud by tvůj náhradní adaptér měl skutečně 85V (na výstupu), z notebuku by se ti jen zakouřilo.

náhradních adaptérů je hafo. výstupní napětí bývá 16-19V, výkon 45W a výše, záleží zda máš názkospotřebový netbook nebo větší dělo - 4.7A na výstupu chce nahradit radši výkonnějším kouskem:
http://www.gme.cz/napajeci-adaptery-spinane-volite lne-napeti/univerzalni-automaticky-adapter-pro-not ebooky-90w-p751-090/

This is a 19.0V 2.15A

těch celkem 40W může ale nemusí pro tvůj notebuk stačit, případně nemusí stíhat dobíjet baterku za chodu. příkon ntb nebo parametry napájecího adaptéru mohou být uvedeny v manuálu notebůů.
obecně: jestli je to malý notebuk do 13-14", měl by jít použít i ten 2.15A zdroj, jinak bych vzal ten univerzální z gme.cz

asi bych to v nouzi použil. Napřed bych nechal notebook vypnutý dobít potom bych ho normálně pustil. Nezapínal bych nějaké zatěžovací programy jako např. střih videa nebo hry...ale to předpokládám neděláte. Pro běžnou kacelářskou práci a internet by to trafo mělo dočasně stačit.