Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování grafické karty

Dobrý den.

Mám grafickou kartu ATI HD6970 2GB. Ale bylo mi dost divné že si na ní prostě nerozběhnu GTA IV ani na 80% nastavení grafiky. Nechal jsem to být ale dnes mě to zase vadilo tak jsem spustil program AMD Vision Engine control center. Tam je taktování grafiky. Trochu jsem tam zvýšil Memory Clock z 1375 Mhz na 1450 Mhz. Ale bojím se že se mi s grafikou něco stane. Hra jde však naprosto skvěle na 90% grafiku. Vás se ptám jestli není někdo ochoten mi k taktování něco říct. Jestli nedělám blbost nebo jestli můžu zvýšit i Hight performance GPU closk settings a Power control settings co tam je, co to udělá a jestli mi to nezničí grafiku. Chtěl bych totiž hrát hry tak nejlíp jak to půjde ale bez rizika poškození počítače. Předem díky za odpověď.

Podívej se do manuálu karty a najdi si -

Radeon HD 6970 disponuje u CF můstků drobným přepínačem, kterým lze přepínat mezi dvěma BIOSy. Jeden je napevno nastaven na tovární parametry, zatímco druhým lze kartě nastavit vyšší frekvence či cokoli dalšího, co jí lze upravit v BIOSu. Vždy je zde možnost při přestřelení bezpečného návratu k továrním taktům pouhým přepnutím přepínače.