Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak vyřešit otravný dotaz na facebooku

Pojmenovat nové zařízení
Pojmenujte toto zařízení. Protože jste zapnuli funkci Upozornění na přihlášení, obdržíte upozornění vždy, když se přihlásíte z tohoto zařízení.

Název zařízení:

Seeing this page often?
Nevíte někdo co s tím prosím?

Ja nenarazam na ziadne virusy. Ale na to ze rovno mozes posalt dopis do CIA a KGB ze zrovna ides na zachod, ma to stejny efekt :D A este si aj nechas v pc spehovaci cookie, to je ako keby si si dobrovolne od CIA nechal do auta nainstalovat vysielacku :D Jo len to dnes tak nevidno. Ale je to stejne :D

MM.. jednou tu tvrdíš, jaká je kravina, že se lidi bojí o své soukromí, že "že nikoho nezajímá, kedy jdeš chcát apod." a pak zas, jaká je to stupidita své soukromí nechávat dosttupné. Tak aký máš vlastně názor? :D

tuším od tebe jsem četl ten článek o tom rakouském právníkovi co zažaloval FB ohledně nakládání s osobními údaji, nemá to nějaké pokračování? :)

ved mne je to fuk nech si spehuju aj tak nic nevyspehuju, len ci je to fuk aj ostatnym to neviem :) Ja uz tam neuploadujem nic, tusim som nedavno cital ze dokonca uploadovanim fotky odovzdavas autorske prava facebooku, nechce sa mi to hladat ci to je tam niekde v tych pravidlach, no proste bohovska sluzba :) Mna vytaca hlavne to ze v poslednej dobe zacali posielat spam maily denne ze tam niekto nieco "updatoval" co je totalny nezmysel, ani neviem kde sa to da vypnut. Dobrovolne sa nechat spamovat to je fakt "sluzba" :) Cim dalej tym viac nasierat zaregistrovanych ludi tak to im ide vyborne :)

To posílání mejlů si můžeš nastavit dle libosti, jako téměř vše. Informace o fotkách a autorských právech je zajímavá, zkusím pohledat.

Co se týče těch údajů, jsem vtom tak trochu neutrál. Na jednu stranu je mi u prdele, že vědí co vědí přátelé apod., na druhou stranu je tu furt riziko, že někdy se ty data můžou někomu kurevsky hodit. Každopádně Fb mě rovněž začíná poslední dobou srát a někdy mám chuť ho totál zrušit (ikdyž to vlastně nejde :D). Navíc primární účel, pro který jsem se ho zastával, pomalu a jistě ztrácí smysl (kontakt s dlouho neviděnými přáteli), protože jediný co se proto udělalo je, že se vidíme - komunikace nulová :D

CIA a KGB...

Ak by to bola pravda, som si isty ze ich zaujem o informacie beznych ludi sa blizi nule a info o ktore by mali zaujem nie je lahke filtrovat a urcite na to nemaju dost ludi.

uploadovanim fotky odovzdavas autorske prava facebooku

To je zaujimave, ak niekto zisti ci je to pravda a do akej miery, napiste.

spam maily

Priznavam ze je to mierne neprehladne a pomerne casto sa umiestnenie nastaveni meni, ale kazdy kto chce a ma aspon priemerne IQ to najde za niekolko minut.

to je ako keby si si dobrovolne od CIA nechal do auta nainstalovat vysielacku :D Jo len to dnes tak nevidno.

Hm.. neviem k akym info moze mat a kto pristup, to by si mohol rozviest.

K tomu spehovaniu este nieco - plati to co som napisal v prvom prispevku - nechodit von - vyjdes z domu, cumi na teba niekto cez satelit, pojdes do mesta, cumi na teba jedna alebo viac kamier naraz, pojdes do banky, obchodu, vsade su kamery. Nakoniec ta bude spehovat a podrazi najlepsi "priatel" - skor ako agent CIA.

Napriklad kazda stranka ktora obsahuje "paci sa mi" button si cez neho FB moze natiahnut cookie a vie kto si a na jakom webe si (bez toho aby si na to klikal!), to si FB moze ulozit a uz nikdy nezmazat apod. Ono to vyzera nevinne ze sak len button na webe, ale technicky to umoznuje "zazracne veci" :)
Netvrdim ze to FB pouziva a zrejme to nezneuziva (ale nemozes mu zabranit aby tie data predal hockomu), vzniknuta databaza bude ale celkom zaujimava :) Mne osobne je to sice jedno, ale uz to co FB robi podla mna zacina presahovat vsetky medze.

Tak neviem, ja som si vytvoril skusobnu stranku, klikol na skusobnom ucte na like a ked som bol prihlaseny na tej stranke, o uzivatelovi mi toho vela neukazalo, ani to co ukaze o priatelovi na FB.

Co myslis tym ze vie na akom webe som, ked mam viac zaloziek, tak to vidi tie zalozky? Co este presne, prihlasovacie mena, si hesla?? Vies ze je to na 100% pravda?

Ci si myslel ze (len) FB vie ze som klikol na stranku s "like" a aka stranka to bola?

Myslim ze to je tiez malo pravdepodobne, zneuzitie, ked si dnes ludia robia stranky koli jednemu vtipu a da tam like par tisic ludi.

ked si bol niekedy na tom PC na facebooku a nezmazal si cookies tak ti ostal v PC cookie. Ked ten button je zobrazovany serverom FB, tak si cez to vie precitat ten svoj FB cookie. Ty to nijak nevidis to si cita FB server z tvojho PC ked zobrazuje ten button. Tym padom vie kto si a ze si na tom webe. Je to fuk ved pisem ze mne je to jedno, ale vypada to tak (z roznych kauz) ze FB zasadne nic nemaze, takze ked teraz pojdes na nejake detske pornmp nahodou sa prekliknes tak to tam dozivotne bude mat nejaky americky trulko majitel FB ulozene a ked budes kandidovat na prezidenta tak to na teba vytiahnu apod :D

to neni ziadna kauza, zakazane to neni, a robi to kazdy kto ti chce ukazovat cielene reklamy naprklad. nadava sa tomu napr. ze Behavioural Targeting apod. :)
nejake urady s nulovymi pravomocami kritizuju, a to je asi tak vsetko :)

P.S. veci tykajuce sa facebooku a ich cookies je plny web
http://www.zdnet.com/blog/facebook/facebook-tracks -you-online-even-after-you-log-out/4034
http://www.zdnet.com/blog/facebook/facebook-tracki ng-cookie-returns-according-to-hacker/4374
a potom sa facebook vyhovara zevraj bug :-D
http://www.zdnet.com/blog/facebook/facebook-cookie -tracking-issue-is-limited-fix-coming-today/4393
a keby na to predtym hackeri neupozornili tak si veselo spehuje naveky...
A zevraj hackeri su zli :-D

a o tom ze preco rakusky student prav podal na FB zalobu som pisal uz davnejsie do spraviciek
Mne to je jedno ptz s nikym neriesim nic tajne a keby som riesil tak rozhodne nie cez FB, ale su ludia ktorym to jedno byt nemusi tak je dobre na to upozornovat, ze vsetky spravy a zrejme aj texty chatovania ostanu vo FB naveky spojene s danym uctom, tak nech si davaju pozor co tam pisu.

Ano to je dalsia vec na to som uplne zabudol. A najvacsia sranda je ak si niekto poprepaja tie vsetky konta aj s google a este janeviem s cim tak to je parada :D Ale Fb tusim ma niekde SSL zabezpecenie ale asi je to default off. Neviem teraz zhlavy tu mam teraz FB zablokovany (admin asi vie preco to blokol :D)
P.S: tak sa nemylim http://www.heise.de/security/meldung/Facebook-jetz t-durchgehend-mit-SSL-Verschluesselung-1177890.htm l ale uzivatel si to musi niekde v nastaveniach aktivovat (BFU ale asi nema ani paru co to je a ze to tam je, ja osobne som to tiez nikdy nehladal clovek na take veci vobec nemysli, a FB to evidentne vobec nevadi :)

tak mi nic nehrozi?

no, moze ta napriklad zrazit autobus :D
Realne neda sa povedat ze vobec nic nehrozi ptz su urcite velmi komplikovane techniky ktore udajne pred par mesiacmi boli prezentovane ze ako naburat takuto SSL komunikaciu, ale su podla mna v praxi nepouzitelne (nutne modifikovat ti klienta resp. menit tvoju komunikaciu).
Naproti tomu ked mas SSL vypnute tak vsetko vcetne hesla atd posielas do vzduchu a moze to zachytit kazde dieta s notebookom a par freeware toolmi.
P.S. bavime sa o WiFi. Cez draty ti to moze zachytit len provider alebo niekto na stejnej LAN podsieti (ak je robena len hubmi, v pripade switchu/routra len ak by sa nabural do bridgu/routera ARP poisoningom apod to su uz vyspele techniky to nebude robit ziadne dieta :)

Takze by som to zhrnul:

1. Ked sa prihlasim v zabezpecenej wifi sieti (s heslom), nemusim pouzivat https a som v bezpeci? Relativnom kedze je teoreticky mozne naburat wifi zabezpecenie, ale myslel si aj WPA2? To je tusim ovela bezpecnejsie ako WPA.

2. Ked sa naopak prihlasim v nezabezpecenej sieti a pouzijem https, moze niekto zistit moje hesla?

3. Nezabezpecena wifi siet + http znamena ohrozenie, predpokladam.

1) Prolomit WPA2 je velice náročné, někdy i nemožné. Rozhodně se nemusíš bát, že by se o to někdo pokoušel jen tak ze srandy u tebe a doufal, že z toho něco bude mít.
2) Jak psal MM někde výše, prolomit teoreticky jde, ale opět to není jednoduché a pochybuju, že na někoho takového narazíte.
3) Tady ano. Například na Android existuje aplikace, která jedním kliknutím začne zachytávat cookies z FB a dalším kliknutím už se přihlásit na tento FB. To znamená, že to zvládne skutečně každý a je šance, že na někoho takového můžeš narazit (kavárny, obchodní centra atp.)

Dik, potvrdil si ze to co som si myslel je pravda, potom ale nechapem hlavne tento prispevok od MM:

nepouzivat facebook (dovodov na to je vela).

...rovno mozes posalt dopis do CIA a KGB ze zrovna ides na zachod, ma to stejny efekt :D A este si aj nechas v pc spehovaci cookie, to je ako keby si si dobrovolne od CIA nechal do auta nainstalovat vysielacku :D Jo len to dnes tak nevidno. Ale je to stejne :D

Je to IMHO prehnane, o problemoch v nezabezpecenej sieti viem, ale preco koli tomu nikdy, nikde nepouzivat FB??

to neni len o problemoch siete, pisal som dovodov dost, dal som aj linky vo vetve vyssie. Ked ti nevadi spehovanie a ukladanie vsetkej tvojej komunikacie (plus tvojkich poloh odkial si sa prihlasoval a plus webov ktore si navstivil a ja neviem co este) naveky neznamymi subjektami bez akejkolvek kontroly, tak pouzivaj FB. Ja na komunikaciu radsej pouzijem skype alebo telefon.
P.S. ja sice mam tiez konto na FB ale chodim tam uz len pozret raz za cas ci ma nejaky stary znamy nenasiel co na neho uz som nemal kontakt a that's all.

1. myslim ze ta uvaha je nespravna ptz aj ked je WPA2, tak kazdy kto pozna to WPA2 heslo ta moze sniffovat. T.j. napr. v hoteloch kde sice je WPA2 ale vsetcia hostia poznaju heslo ta moze ktokolvek sniffovat. Neviem uz teraz zhlavy naisto (a nechce sa mi to znova studovat) ale myslim ze ano. Tak radsej pozor na to a na "verejnych" sietach pouzivat SSL!

2. nie, naburat SSL cistym odpocuvanim je prakticky zatial nerealne.

3. ano.