Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samo vypinanie/zapinanie pc

Zdravím, takže mám taký problém, že sa mi pc po zapnutí automaticky vypne po cca 5 sec, po ďaľších 5sec sa zase sám zapne a takto to robi dookola až kým ho nevypnem zo zadu. Ešte ako bonus nebere žiadny monitor, ako keby nebol pripojený. Pozeral som na iných fórach a radili RR biosu, pozatláčať hw, vyčistiť od prachu, ale všetko som skúsil a nejde to. Rozmýšlam, že asi bude chyba v nejakej súčiastke, ale robí to odkedy som : položil pc nabok, vybral 2RAMky, zapojil ventilátor, ktorý vyzeral tak že by mal chladiť ramky a následne to začalo robiť. Tak som dal RAMky naspäť, ventilátor som odpojil (a on sa po zapnutí čarovne točí), ale robí to stále. Už si neviem rady :/

Nechapem ako sa moze tocit vetracik, ked je odpojeny, to sa ti toci na stole ci co? Ak ano bez s tym do TV.
Najdi podla manualau k doske, kde mas privedeny droty zo spinaca, byva to vacsinou vpravo dole na doske a hladaj piny oznacene vacsinou ako pwr +-. Vytiahni z nich kable co tak idu a tieto 2 piny spoj niecim vodivym na chvilku...napr srobovakom. Ak sa ti pc zapne a zostane bezat mas zaseknute tlacitko power na case alebo niekde po ceste skratovane kable.

Teda - na dráty jsem taky prase, ale takhle "zahnojený" pajšl jsem snad ještě neviděl - v první řadě by to chělo vyvázat kabely a hadice od toho vodníka, aby vůbec bylo vidět, co je co, a co kam vede… Ale vzhledem k tomu vodníkovi - těsní ta soustava, nebo někam nakapalo?

no ono to nazaciatku bolo poskladane celkom fajn, aj tam bol prehlad ale po tych rokoch prenasania atd to vyzera takto :/ ohladom toho tesnenia, teraz jak som sa v tom rypal tak som zospodu na grafike nasiel nieco mastne, netusim co to moze byt (maybe ta kvapalina?) ale nechapem ako sa potom dostala zo spodu na grafiku.

ja sa v tom celkom bojim rypat, lebo som fakt amater je mozne ze fakt je len daco s tym Power On tlacitkom a ja expert odpalim grafiku :D

Mno, já bych to šacoval na to tlačítko, popřípadě na detekci CPU Fanu. Jak jsem psal, to první by šlo pořešit odpojením front pannel headeru a zapnutím šlusem Power_On. To druhé zapojením nějakého ventilátoru na štekr CPU_Fan, následně v BIOSu detekci vypnout. Dle tvých popisů ale myslím, že by bylo nejvhodnější zavolat si na to servisáka (bez urážky - někdo holky, jiný vdolky).

skusil som bez tlacitka, v tom problem nebol, ide ku mne ten co mi robil pc tak snad to spravi, ale vravel ze moze to byt nedostatkom tej kvapaliny alebo ze je v trubiciach vzduchova bublina ci take daco :-) a ten ventilator - on je zapojeny v tom vodnom chladeni, ale este je tam pripojka do zakladovky a ta neni zapojena a toci sa :-P