Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestavení počítače

Zdravím,
konečně jsem se dostal do fáze, kdy bych si chtěl postavit vlastní počítač s vlastními parametry, ale bohužel, nevím jak začít... Jako kterou součástí vím, ale nevím, jak třeba poznám, jestli to bude k sobě kompatibilní a jestli s tím nebudou problémy, třeba jak vybrat k CPU chlazení (viz třeba toto: http://www.k24.cz/product/133053/Pocitace_a_prislu senstvi/Komponenty_PC/AMD_X8_FX_8120_3_1GHz_BOX.ht ml?product_code=PRFD8120FRGUBOX ) apod.
Není nějaký na to speciální na netu program, nebo to musím luštit a hodnotit co se mi vyplatí, nebo se poradit kdo tomu extra rozumí a pomohl by mi to dávat dohromady?

Díky za rady

loading...

Není nějaký na to speciální na netu program

Ne, musíte použít vlastní hlavu a hledat...

1. Bylo by dobré, kdybyste měl aspoň základy v oblasti HW a SW. Sic to měl tak trochu zajistit Indoš, ale...(píííííííp!)
2. Začíná se základním seznamem použitých, či předpokládaných aplikací, aplikace běží nad nějakým operačním systémem. Ten na platformě IBM PC díky AMD64 může být 32b/64b. Nutno připomenout, že redmondské desktopové os neumí -pae!
3. Pak se volí platforma, tj. výrobce CPU a příslušná patice. V tomto je na tom poněkud lépe AMD, v případě Intelu jsou patice poněkud překotné...
4. K CPU patří pochopitelně základní deska a patřičný čipset. Podle názvu je základní deska opravdu základem a na její kvalitě závisí též stabilita.
5. Přehlíženou jsou jak zdroj, tak skříň, bohužel. Zdroj je nejdůležitější částí počítače, on totiž tomuto spotřebiči poskytuje potřebná napětí v jistém rozmezí a kvalitě. Superponované hnusy nejen nejsou dobré pro celkovou stabilitu sestavy, ale podstatně zkracují životnost komponent - kondenzátory v měničích pro žravé součástky jako CPU a grafický čip to nemají opravdu rády.
Mizerná skříň mimo utrpení při skládání, včetně sletu sexuálně vzrušených upírů z okolí, může třeba zničit i základní desku - vlnící tray, nepřesné distanční sloupky > pnutí a průhyby s možnými fatálními důsledky pro vícevrstvé PCB. O vibracích a jiných projevech nepsaje...
ESD!!
Př.: http://www.svethardware.cz/art_doc-E4541EAF3FE0DD6 8C125792A007AC18A.html, atd...
http://www.diit.cz/clanek/test-mikroarchitektury-a md-bulldozer-a-vliv-core-parkingu-ve-windows-7-i-w indows-8/39061/
http://www.diit.cz/clanek/test-amd-fx-8150-aneb-kt erak-se-muze-jit-bulldozer-zahrabat/38998/

Můžu do něj dát tak 16-18 tisíc, a potom už jsem si něco našel ale pořád mi uniká pár otázek, které bud sem přečetl si na ně odpoved ale nedocvaklo mi to, nebo jsem je nenašel...

1. Pujde mi na základní desku se socketem AM3+ CPU se socketem AM3? (příp. kdyby nastala výměna at nemusím měnit i základku)
2. Kdybych vyměnil procesor, mám momentálně vybraný AMD Phenom™ II X6 Six-Core 1100T, kdybych chtěl přejít třeba na osmijáádro... tak mám k tomu vybranou grafickou kartu NVIDIA GTX 460, tak kdybych to změnil na osmijádro, jestli bych nemusel kupovat jinou GK.

To je všechno...

Díky za rady