Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhledávání vzdáleností měst

Ahoj.

Potřeboval bych udělat tabulku vzdáleností, která by po zadání určitého místa (uvedeného v tabulce) dokázala najít nejbližší místo (uvedené v tabulce)

Tabulku vzdáleností měst zná asi každý.

Příklad:

tabulka vzdáleností kde je uvedeno např. 20 měst.
V dalším seznamu je uvedeno dalším např. 5 měst.

Po zadání města, které je uvedené v tabulce vzdáleností, potřebuju aby mě to vyhodilo nejbližší město ze seznamu 5 měst vč. uvedení vzdálenosti.

Praxe:
tabulka bude obsahovat stovky měst a vesnic
v seznamu vyvolených bude cca 20 měst

Za řešení vč. zhotovení nabízím i menší odměnu.

pls. napište na mail xxxxxxxxxxxxxxxx

thx

odstraněn e-mail, změněn polotupý předmět
Změna předmětu, původně: Vyhledávání (touchwood)

Databázy majú väčšinou podporu pre zistenie najbližších záznamov, takže implementácia závisí od konkrétneho typu databázy, ktorú máš k dispozícii.

Najvýkonnejšie by bolo vždy pri vložení nového miesta vypočítať jeho najbližšie miesto z vyvolených, ktoré si niekam uložíš. Nepotrebuješ na to ani databázu.

Nepíšeš, v akom prostredí to chceš, takže konkrétne sa poradiť nedá.

databáze není... a ani nebude. Já stejně musím pokaždé vypočítat délku trasy z určitého místa, kterých bude cca max. 20 do těch ostatních. takže bych to jen zapsal do excelu a ažbych to zase za půl rolu řešil, jen zadám město ze seznamu a mám potřebné info..

Hele lidi nechte to plavat.--máte hovno představu :-D