Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem YaST v SUSE 12.1

Ahoj, tak už opět otravuju. Včera jsem si instnul nový SUSE s prostředím Gnome a teď si chci přes YaST doinstalovat KDE a XFCE, ale při zavádení repozitářů mi to hlásí tuhle chybu: Nelze přistupovat k instalačnímu médiu
hd:///?device=/dev/sdb1
(Médium 1).
Překontrolujte zda je server přístupný.

Přesně tomu nerozumím, poraďte mi prosím, do čeho se mám dát.
Díky

Proč?!
A instaloval jste laskavě na co (HW) a hlavně jak?! Protože z optické mechaniky to nevypadá... Při spuštění patřičného modulu je tam volba přeskočit obnovení repozitářů a pak lze nastavovat repozitáře...

Žádný SuSE GRUB NENÍ! GRUB je zavaděč odvislý od jakékoliv distribuce!

Přeskočení je jednoduchý, ale k čemu mi to je, když to tam hází pořád tu hlášku.

Sežeňte si někoho, kdo bude aspoň trochu schopnější logického uvažování. Už jsem vám jasně napsal, že repozitáře si můžete upravit! YaST2 je natolik intuitivně vytvořené administrativní rozhraní, že by ho měl pochopit člověk se základy administrace jakéhokoliv os. Račte také projevit trochu snahy, nebo tam vražte Sevem a v něm provádějte své administrativní orgie...

Ahoj, tak narozdíl od toho prudícího blba ti poradím :)

Stačí otevřít yast - repozitáře softwaru, jeden se tam jmenuje openSUSE-12.1-12.1-1.4, tak u něj akorát odškrtni povoleno a automaticky obnovit. Pak už ti ta hláška vyskakovat nebude.

Chtel jsem se zeptat, zda myte 12.1, protoze by me zajimalo, jestli repozitare vubec na netu jsou, zatim je nemam, ale zadne jsem nenasel. Nechce se mi prechazet, pokud nebudu moc instalovat z netu, napr nvidia ovladace. Diky

1. Ne. Vždy si počkám, nebo experimentuji na vyhrazené sestavě.
2. Ano, např: suse už minimálně u RC verze, kterou jsem zkoušel jako Live - instaloval jsem SMPlayer, apod.
3. NVidia jak binární ještě ne 11.4, ale já ovladač stahuji přímo a kompiluji proti svému jádru.

Koneckonců, nevím co jste hledal. Jednak v modulu "Repozitáře softwaru" máte volbu "Přidat" s volbou Komunitní. A není problém se ze stávajících podívat, když tam máte URL...