Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odinstalace AVG

ahoj,prosím známý si koupil pc,windows7 .Měl tam již z obchodu nainstalovanou free verzi AVG 2012. Chtěl si tam dát avast,taky free verzi.Odinstaloval v odinstalování programů,ale stále mu skáče tabulka,že se spustí kontrola AVG.Vpravo dole v liště je ikonka AVG taky pořád,jen má u sebe vykřičník.Šel jsem se na to podívat,zkusil jsem to,a taky mi to nešlo odinstal.Zkoušel jsem to i v nouzovém režimu,ale nejde to.Hlásí to nějakou chybu.(bohužel jsem si tabulku nevyfotil,ale byla to změt čísel a znaků) Když tedy zkusíme kliknout ta tabulku aby se provedla kontrola programem AVG (jen aby jsme věděli co to dělá),vyskočila tabulka něco jako v tom smyslu,že nelze test spustit,když tam tenhle program není.Uplně si jako ty dvě věci spolu protiřečí.Myslíte,že by pomohlo použít program UNLOCKER ?Nebo mi poradíte něco jiného? Díky M.

sice nechápu proč nahrazuješ avg avastem (imho je to zhoršení), ale standardní postup odinstalace AVG je pomocí výlučně vlastního uninstalleru. Pokud tento nefunguje, je postup takový, že se použije instalační balík pro korektní reinstalaci a/nebo odinstalaci.

Rozhodně varuju před nějakými hokuspokusy s unlockerem nebo dokonce nějakými sw nástroji typu totaluninstaller. Může to totiž skončit až nutností reinstalovat windows, protože antiviry používají kerneldriver služby, se kterými si tyhle srágory většinou neporadí.

codestuff starter - zip
levá záložka: zakážeš spustit "po spuštění"
pravá záložka: zakážeš spustit "služby" - lze zastavit i běžící
prostřední záložka: killneš běžící procesy.
vždy to jde třídit podle nainstalované cesty.

pak to v pohodě čímkoli jakkoli odinstaluješ.

lesov: jejich vlastní remover by měl zvládnout i běžící av - nicméně pokud je úplně tupý, předchozí postup z něj udělá mrtvolu na disku.

avg avastem (imho je to zhoršení)

Drobna zmena k lepsimu, oba nestoji za nic, ale avast nezere tolik pameti ;-)

Jinak takova perlicka. Nedavno Avast zachytil zavirovanou prilohu v mailu jiz pri stahovani, AVG ji nechalo ulozit na disk a az naplanovany test jej drapnul... Takze bod pro Avast bez pravidelnych naplanovanych kontrol.