Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows nutí k formátování externího USB 3 disku a vypíná ho

K základní desce Gigabyte jsem si koupil řadič i​-Tec PCIe Card 2x USB3.0 SuperSpe​ed.

Po připojení externího disku Samsung 1,5 T USB 3 se mi disk neustále odpojuje a zase připojuje a navíc mi to každou chvíli píše:

"Disk v jednotce I (to je ten externí) musí být před použitím formátován. Chcete provést formátování?"

Několikrát jsem ho tedy zformátoval ale nic se nezměnilo.

Přitom po zapojení do USB 2 disk funguje bez problémů.

taky mi to připadá jako nedostatečné napájení.
je ten disk připojený usb kabelem se zdvojenými koncovkami?

Přitom po zapojení do USB 2 disk funguje bez problémů.

jinde to funguje, čili neustálé formátování je zbytečnost. vada je ve tvém řadiči, možná v kabelu.