Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký OS na 1GB compact flash

Podařilo se mi koupit malou mini-itx desku s 1ghz via c7 procesorem (axis 700) a rád bych to spojil s 1gb CF která zbyla z digifoťáku. Když jsem to připojil na ide redukci je ta karta v biosu vidět ale instalace Xp skonči s tím že mám malej disk. Uvažoval jsem a zkoušel-

- windows xp embedded - nějak jsem to nepochopil, stáhl jsem si 3 cd bootovalo to do Bart PE ale pokus spustit instalaci jsem moc daleko nedostal, ale vyhledově to nevzdávám, něco si o tom ještě musím přečíst. Nevypadá to tak jednoduše a je to primárně určeny k něčemu jinýmu.

- zkusil jsem clonovat xp z normálního sata disku, ale Acronis to odmítl, že je CF disk příliš malý

- nějakou linuxovou distribuci, mám doma puppy linux, ale zatím jsem to nezkoušel

- koupit si větší cf disk, ale to nevím, CF jako hdd nebude příliš ideální, musí se minimalizovat množství zápisů, ale o tom už jsem něco našel.

No to teda koukám, včera jsem se snažil něco najít a takto názorně apatrně i jednoduše jsem neuspěl.
Akorát bych se zeptal, nainstalovat os ve virtuálním prostředí zvládnu, bude fungovat když ho spustím z toho 1gb disku, mimo virtuální prostředí, nebo se tam musí ještě něco udělat?

Tak on už je i vista pe, zajímavy, zatím jsem se setkal s xp PE (Bart PE).

jak jsem se o těch embedded něco dozvídal začal jsem mít stále silnější pocit že to je jako jít s kanónem na vrabce, čili nechám to až jako poslední možnost.
S nLite jsem kdysi krátce potkal, ale obávám se, že to omezení velikosti hdd je natolik zásadní,že to asi nepůjde. Ale třeba se pletu, podívám se.

Jinak s tím vmware to je něco - s verzí 8 si nerozumí via c7, virtualbox tam musí mít jen virtální soubory (nebere fyzický hdd) někde jsem našel vmware6 a když se zdálo že je vše hotovo oznámil mně že je prošlá expirace, to jsem nějak vyžešil ale po spuštění to píše že z disku nelze číst - že by nepracoval se sata? Nevím, zkusím verzi 7 uvidím.

Ono záleží o jakých Embedded mluvíme, já mluvím o Win XP Embedded a tu zmíněnou příručku jsem napsal já. Pokud bys to chtěl rozebírat, zaregistruj se a napiš mi soukromou zprávu.

XPčka nLitem osekáš, dají se dostat i na 300 MB oddíl, takže ten 1 GB je úplně v pohodě (vlastní zkušenost).

Pavel