Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvičný test - Základy Javy

http://imageshack.us/photo/my-images/171/test1rl.j pg/

http://imageshack.us/photo/my-images/694/test2e.jp g/

potřeboval bych poradit.. něco mám, prosím o kontrolu a o zbylé otázky... Děkuji moc všem za pomoc!!!

1) -----
2) private int delka = 27,4f;
3)public void setNazev(String nazevKnihy)
{
this.nazevKnihy=nazevKnihy;
}
4) public void getAuto()
{
return auto;
}
5)public film(String jmeno, Osoba reziser){
}
6)---
7)---
8)int [] poplatky=new int[31]
9) null
10)private ArrayList<Zvire> zvirata
11)c=6 d =14

1. snad si schopny si najst co je vysledkom operatora ||
2. fakt myslis ze do int sa da vlozit desatinne cislo?
3. asi ok
4. metoda typu void nieco vracia? Hmm
5. neviem co myslia hlavickou a ci tam nema byt na konci ; namiesto {} ako je to v C (neviem jak je to v jave nechce sa mi to hladat)
6. si zabudol odfotit
7. pouzijes math.Abs a najdes si googlom jaky je v jave operator pre modulo (to je zbytok po deleni) a po teste na sude liche (t.j. test modulo 2 ci je 0) pripadne odratas 1 aby to bolo najblizsie sude cislo, ak sude nebolo.
8. realne pole asi nebude typu int. Zbytok je asi OK (a medzi typom a [] asi nema byt medzera)
9. asi OK (nie som si isty na 100%)
10. asi OK neviem ci tam ma byt private ked v zadani nepisu ze ma byt privatna
11. c je dobre d je podla mna zle (a++ neni to iste co ++a)