Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je spravne Kbps nebo kbps?

Dobry den,
chtel jsem se zeptat jesti u uvadeni rychlosti konektivity patri Kbps s velkym K nebo kbps s malym k. Podle me patri velky neb je to predpona kilo ale nejsem si jisty. Mate nekdo zduvodneni co tam dopravdy patri?

Jako nasel jsem napr tuto definici ale je to spravne?
Short for kilobits per second, a measure of data transfer speed. Modems, for example, are measured in Kbps. Note that one Kbps is 1,000 bits per second, whereas a KB (kilobyte) is 1,024 bytes. Data transfer rates are measured using the decimal meaning of K whereas data storage is measured using the powers-of-2 meaning of K. Technically, kbps should be spelled with a lowercase k to indicate that it is decimal but almost everyone spells it with a capital K.

Já souhlasim. Možná je nějakej standard, že
1Kbit = 1024 a 1kbit=1000
ale od Mbit (dle toho odkazu na wiki) je to už pak vše s velkým písmenem...

Což je dost zvláštní, že to to rozeznává u K/kbit když to tam nehraje prakticiky
žádnou roli (tedy 2,4procenta) zatimco u Tbit, kde už to dělá hodně se nějaké tbit/Tbit
neřeší.