Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi 3 - práce s MySQL

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s tím, jakým způsobem mohu pracovat na locálním pc s databázi MySQL.
Potřebuji k tomu stáhnout nějaké komponenty ?
Co jsem se díval do palety komponent, nenašel jsem tam žádnou, která by pracovala s databází.

Práce s MySQL v php mi běhá ok, ale potřebuji upravovat a měnit data pomocí programu vytvořeného v Delphi 3.

Předem děkuji za vaše odpovědi !

[mod]odstránená adresa na osobné stránky (los)[/mod]

Toto znie zaujímavo. Je to lepšie ako inštalovať potom so samotným hotovým programom BDE Administrator? Alebo to ani zďaleka nie je kompatibilné s BDE (myslím kompatibilitu práce, čiže, či program bude vyzerať dosť podobne a či bude práca s týmito komponentami vyzerať podobne a či sa mi nestane, že určité vlastnosti alebo metódy mi budú chýbať). Delphi 7

Existuju komponenty na pracu s MySQL... ak ich chces, napis mi mail a poslem ti ich... alebo si ich vygoogli... neviem, uz odkial som ich stiahol... ale su velmi dobre...

edit: pracuju ako na locale tak aj na inom serveri, na ktory sa da pekne pripojit... je to suprava na pracu s MySQL...