Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tvorba videonávodů

Zdravím,
potřebuju vytvořit nějaké video návody, které bych pak umístil na internet. Představoval bych si tedy aplikaci, která by nahrávala klikání myší a psaní textu na obrazovce. Výstup bych si představoval v nějakém swf souboru,je to dobrý nápad?.
Nerad bych něco nelegálního, ideálně freeware nebo opensource. Jak tvoříte videonávody vy? Pár postřehů a zkušeností bych uvítal. Díky za každý nápad.

Ano, uz som si to vsimol, neviem ci to niekto len tak prerobil, z nudy, alebo sa to premenovalo, ja som to pouzival malo, ale fungovalo to dobre...

...Stale si myslim ze je to najlepsia volba, nic netreba nastavovat, kliknut na [rec] tlacidlo a je to, super intuitivny program, autor temy sa s tym druhym trapi uz niekolko dni, ja som to dnes skusal a nahral som fullscreen 1680x1050, zatazenie CPU asi 30%.

Je pravda, že CamStudio je jednoduché, ale Wink umožňuje vkládání dalších objektů do animace, umožňuje i určitou odezvu (klikni a můžeš pokračovat, vkládání různých bublin s komentářem, ...) to vše mi přijde celkem lákavé, proto se stále peru s Wink a nutím se k němu. Úplně nej mi přijde Adobe Captive, možnost tvorby různých interakcí, testů ... možnost exportu do Moodlu ..., ale bohužel to stojí "fůru" peněz a na 20 minutových až 2min. videí je to opravdu moc. Ale dík za názor.