
Mohou fungovar RAM 2x CL4 a 2x CL5 ?
Dobrý den,
v pc mám nyní 2x Patriot Memory CL4 800Mhz DDR2 1gb RAM (KIT 2x 1gb)
a kamarád mi věnoval jeho 2x Kingston CL5 800Mhz DDR 2gb RAM (KIT 2x 2gb)
Vím, že správně by měli mít stejnou frekvenci, ale mohou mít rozdílnou Cache Latency? CL4 a CL5? bude to správně spolupracovat?
Děkuji
Můžou, přizpůsobí se na tu pomalejší (CL5). Ale je také možné, že si nesednou. Obecně se moc nedoporučuje míchat různé moduly.
A co kdybych ty moje CL4 v BIOSu přenastavil na CL5 ?
Ale pište další, co tomu rozumí ;) Děkuji
Nerozumím tvé otázce. Nejspíš proto, že ty jsi nepochopil moji odpověď.
To sa nastavi automaticky
Pokud to máš na intelu tak dost pochybuju že bys to nastavil na CL4. Měl sem s tím totiž dost problémů na více deskách. Bios to určitě nastavil sám na CL5. CPU-Z to umí ukázat jak to jede teď.
Pokud je máš zdarma nebrání ti nic je vyzkoušet. Pokud deska zvládne ten mix a ramku větší jak 4giga /nevím co máš..známé problémy např u asus P5B/ tak v tom nevidím problém. Samozřejmě na CL5.
Je to do AMDčka ;) vyzkoušim to... pak se ozvu
Tvoje vyndej a zkus ty darovaný, pokud to pojede, tak to tak nech 4GB je naprosto dostačující.
Nehledě nato že stejně nevíme co máš za OS.
Windows 7 64b nejsem hňup ;) vím že na 32b by to bylo zbytečné...
Ale 4gb stačit nebude, sice je to boost, ale radši bych těch 6gb jelikož pracuju s Photoshopem a After Effectem
Tak mám je v PC a zatim to jede, 6gb RAM, podle CPU-Z jedou na CL5 5-5-5-18 což je divné, protože předtim měli taky 5-5-5-18 i když jsem tam měl 3x CL4 ;)
Projedu to memory testem