Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win7 neumí naformátovat 3TB disk.

Zdravím zakoupil jsem 3TB disk a podle toho co jsem se dořetl ho potřebuju naformátovat na GPT aby ho systém poznal.
Bohužel mi to tu možnost nenabídne, netuším kde je problém, prodejce tvrdil že když mám W7 64bit, tak není problém. Správce disků vidí 2 oddíly. 2048 GB a 746,52 GB. ten větší se dá naformátovat na NFTS ale ne na GPT. S tím menším se nedá dělat nic.
Prosím o radu co s tím. Díky.

GPT je jina moznost rozdeleni disku, ale rozhodne to musi podporovat pocitac (deska), zadnym softwareme to nenahradis. Kdyz neni podpora v HW, widle ti spravne tu moznost vubec nenabizi.

Nejde o to, jak je stary notebook, nejde o to, jestli to mas pripojene na eSATA nebo interne SATA. Jde o to, ze pokud deska neumi GPT, tak tam vetsi partisnu jak 2TB proste nevytvoris. Basta Fidel.

zkus nabootovat live cd linuxu (traba ubuntu to jo jedno, ale pokud mozno nejnovejsi verze) a pomoci nastroje na disky to tam zkus vytvorit. Uvidis, jak se k tomu pripadne budou stavet windows.

Dobrý den potvrzuju, koupil jsem si disk 3TB, díky tomuto foru jsem jej naformátovat. Mám windows 7 a partition magis nebo partition manager umí když zriším všechny partišny převést na GPT a pak vytořím novou partition, zpřístupní se mi celková kapacita a naformátuju a je to okej.. díky díky díky...