Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komp se seka...

Dobrý den mam starší počítač Celeron 500Mhz, 192 MB RAM, VOODOO3, a WINDOWS 98
Pokud surfuju na internetu a třeba mám i zaplý icq tak je vše OK ale pokud si chci ve WMP9 nebo WINAMPu pustit pisnicku nebo třeba chci defragmentovat disk nebo cokoliv jinyho tak se počítač natvrdo sekne:( Když se po restartu načítá windows tak se hned po načtení opět sekne. Toto se opakuje i několikrát za sebou.

To je velmi tazko povedat len tak z toho co pises ze v com je problem, odkedy to robi? co sa s tym PC robilo vtedy ked to zacalo robit? (zmena komponent, instalacia nejakeho SW)? Ako casto sa to stava (vies tu situaciu schvalne navodit - stane sa to pri kazdom pokuse o prehratie/defrag.)?

U Win98 sa moze stat ze sa len tak sekne ak je nejaky problem napr. s ovladacmi, napr. skusil by som na tvojom mieste najprv preinstalovat ovladace na nejake aktualne, hlavne doska/chipset (zo stranok vyrobcu dosky), grafiku, zvukovku, atd.
DirectX by som tam asi necpal novsi ako 8.1 nemalo by to zmysel.
... Skusil by som aj odzalohovat cely terajsi stav disku (napr. ghostom) a skusit cistu instalaciu Win (vcetne formatovania predtym), ci to nepomoze, ak nepomoze tak navrat na povodny stav (ghostom) a viem ze to je HW problem.

Skor by som to tipol na problem s HW, skusil by som najprv na skusku iny zdroj, ale obavam sa ci neodchadza doska (kondiky), to sa tazko testuje, iba ak vymenit na skusku dosku.
Otestoval by som preistotu aj RAM (www.goldmemory.cz).

Nejcastejsi problemy:
- nedostatecne chlazeni procesoru - pri vetsi zatezi se prehreje a pojistka jej vypne. Bud netocici se vetracek nebo chladic zaneseny prachem
- chybna pamet - Win98 si pamet nehlidaji, takze dokud nesahnes na spatne misto v pameti je vse v poradku
- odchazi zdroj - pri vetsi zatezi vypne. Ale to by se pocitac nekousnul, ale restartoval nebo vypnul