
kancelářské PC a jeho zhodnocení
dostal jsme nabídku na toto PC - FujiSiemens ESPRIMO P5925 HD 80GB, RAM 1GB, procesor INTEL Celeron 2,00 GHz za 1400.-kč
v té firmě vyřazují tyto "staré" počítače a pokud mám zájem, že mi ho odloží
chtěl byh jen poradit od vás, jakou to má grafickou kartu, jestli to vůbec má nějakou, jestli si dcera má šanci něco na tom zahrát (skákačky apod.)
tento PC bych si koupil jen na "rychlo" ať mám na něčem možnost prohlížet net a něco kolem OFFICE
díky
Stačí zadat do Gugla a hned první odkaz ti ukáže, že je tam (jak jinak v kancl PC) integrovaná grafika Intel.
http://support.ts.fujitsu.com/ukfaq/professionalpc /esprimo/p/esprimop5925.htm
Za ty prachy to není špatný, i nějakou jednoduchou nenáročnou hru to zvládne, na net a Opice pohodička. Klidně jdi do toho.
nevím sice jaký to má OS, ale asi to bude nějaký "starší", šlo by to případně celé přeinstalovat na XP home? když tento XP home mám doma, ve starém už nefunkčním PC?
díky
pokud pomineme otazku legalnosti, tak urcite ano. o tom jestli je to legalni ci ne, nechci polemizovat, nevyznam se v tech ruznych licencich
legální je , CD jsem dostal tenkrát jak jsme si PC kupoval ( před 7 roky)
jenže nevím jak bych měl pak postupovat s instalací ovládačů (graf., zvuk, apod )
takže raději, nic! a šetřit na nový comp!
Jak psal Alfonz, drivery jsou, nemusíš mít z toho strach. Za tu cenu je to dobrá koupě a pokud tam není vyloženě slaboučkej zdroj, tak si tam můžeš i dokoupit grafickou kartu (deska má PCIe 16x slot) a zvládne to i nějaký starší hry.
"slaboučkej zdroj"
Hlavne, ktorá firma vyraďuje PC ešte "zachovalé"? Zdroj to môže mať za sebou zajtra, o týždeň, o mesiac, o rok... Lotéria 
Nehovoriac o doske - kondíky...
Rozumieme si však?
Kancelářský PC málokdy bývají opravdu vytěžovány, takže zdroj, ani napájecí kaskáda procesoru netrpí vysokými proudy, který způsobují zahřívání a vyboulení kondíků.
Mnoho firem vyřazuje tyto použitelný počítače, obvykle v rámci kontraktu s dodavatelem výpočetní techniky. Pro běžnýho člověka nepochopitelný. Já jsem v práci taky dostal poměrně nedávno novější stroj, i když ten původní bohatě dostačoval. Prostě obnova strojovýho parku.
To nie je tak celkom pravda, z kancelarii som uz vyradoval nafuknute dosky s kondenzatormi (MSI, Asus...), takze nepovedal by som, ze kancelarske stroje netrpia tymto neduhom.
No u PC od velkovýrobců (FS, Dell, HP..) bych čekal, že to trochu vydrží, narozdíl od manistreamu v podobě MSI a Asus.
S tym suhlasim.
oni tam jen obměňují "vozový park", víc nevím
Pozri sa este po firmach co predavaju repasy, mam taky pocit, ze podobne prachy zozenies rovnako vykonny repas s rocnou zarukou.
O fous levnější, o fous horší:
www.device.cz
Takže cena toho jeho je adekvátní. Navíc ten FS je o něco novější, má PCIe.