Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bios nevidi cd mechaniku ani disk

Vecer som normalne vypol pocitac a rano po zapnuti,hned sam,po tom ako vypise CHECKING DRIVES /diskom pritom ani nepohne ale prud do neho ide-svietia obe kontrolky/ vstupuje automaticky do biosu. Ked si pozrem tu prvu zalozku tak tam namiesto tradicneho nazvu disku je len PRESS ENTER /zistovanie je na auto/ a za tym je uvedena jeho velkost v MB. Normalne zapojenu CD mechaniku taktiez nevidi,ale blikne jej kontrolka,takze zo zdroja stavu dostava-skusal som aj inu ale nic.Disk a mechnika maju kazdy svoj datovy kabel-siroky,takze zavada kabla to zrejme nie je. Disketovku najde bez problemov. Uz som aj vymenil baterku v Biose a dal som default settings a nic. V com by to mohlo byt? Moze byt chybne nieco na doske? Kable som uz podpajal a znova pozapajal asi 10x a CD mechanika je plne funkcna v inom pc /disk som este neskusal,ale zrejme je to s nim rovnako ako s cd-rom/

1) A zobrazoval ti to ten tvoj BIOS vobec niekedy? Nie je to uzakonena povinnost :-)
2) Clear CMOS (jumprom alebo vybrat baterku na hodinu, pri PC vytiahnutom z 230V)
3) setup - load defaults, save and exit
4) preistotu aj setup - clear PnP data = "Yes", save and exit, nechaj ho aspon raz nabootovat!
5) kabel je 80zilovy? Skus iny kabel, skontroluj piny disku.
6) uz ma nic nenapada ak vsetko ostatne funguje tak to neries, a ak to furt leze do BIOSu a disk/CD nefunguje tak skus iny disk/CDROM v tvojom PC, ak nepojde ani ten tak je v haji doska.