Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus x51rl problémy s BIOS-om

Dobrý deň.. mám problémy s ntb Asus x51rl.
Preinštaloval som Windows XP na novo a pocas instalacie ked sa má restartnut ntb tak sa restartol.. pri zapinani mi vsak nabehla modra obrazovka a bolo tam pisane nieco ze nemusi system bezat spravne ze treba aktualizovať BIOS.. pri vypnuti a naslednom zapnuti ntb to spravilo tiez ale tentokát len na 1 sekundu nabehla ta obrazovka modra a potom sa restartoval. Toto robi do kola... Na stranke kde boli ovladace na tento ntb som stiahol bios a dal som ho na USB ktore som potom zastrcil do notebooku. Notebook sa mi normalne zapoil a windows pokracoval v instalacii... a teraz furt mi to robi ze sa restartuvava v kuse keď tam neni zastrčené to USB s Biosom.. Potreboval by som poradiť že ako by som sa zbavil tohot problemu .. dakujem

Mám momentálne notebook (NB) ASUS X51RL, do ktorého som vložil 1GB RAM modul a urobil zmeny v BIOSE. Keď som NB zapol, objavuje sa "modrá obrazovka BSOD" a popisom, ktorý je spomenutý v predchádzajúcich príspevkoch (nekompatibilita s ACPI, stlačiť F7). Najprv som si myslel, že je to problém s RAM, ale po vyňatí modulu problém pretrvával. Preto som vložil spätne RAM modul a vrátil som sa do BIOSU a nastavil pôvodné nastavatnie a fungovalo to. V NB je štandartný BIOS v. 204 a originálny WIN XP.

Problém bol v nastavení BIOSU, časť "Security -> I/O Interface Security -> PC Card/SD/MS/MMC", kde bolo nastavenie [LOCKED] - zakázané. Samozrejme to nie je dobré, ak je čítačka kariet vypnutá, ale potom to funguje (čiže práve toto nastavenie, ktoré som dal na [UNLOCKED], spôsobilo ten problém)