Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chladící podložka do 1500 kč

Zdravím

Z důvodu hluku notebooku při zátěži, ze kterého po delší době bolí hlava jsem se rozhodl pořídit si chladící podložku tak do 1 tisíce.

Netuším, podle čeho se řídit při výběru a tak bych se chtěl poradit právě tady s vámi. Netuším, zda je lepší koupit podložku, na které se dají libovolně větráčky posouvat podle potřeby, či jeden velký větráček. Na vzhledu mi vůbec nesejde, potřeboval bych prostě snížit teploty tak o 5-8 stupňů. Díval jsem se na nějaké testy, ale že bych z toho byl chytrej se říct nedá .

Kdyby byla potřeba tak cenu zvýším na 1500kč, což je opravdu strop.
Jinak notebook má 16,4 palce.

Můj favorit http://chlazeni.heureka.cz/zalman-zm-nc3000s/speci fikace/#section ...jeho menší verze dopadla v recenzích výborně, takže si myslím že by nemusela být tahle špatná, ovšem chci se poradit s profesionály.

Podložku bych začal shánět až jako poslední možnost. Spíš se zaměř na příčiny hluku. Tedy buď je vymlácený ventilátor, ucpané větrací otvory a podobně. Máš zapnuté podtaktování? Je notebook hlučný jen v zátěži nebo pořád?

Při jaké zátěži? Vyčisti noťas od prachu, návodů už tu bylo popsáno hafo. Jak to máš staré a jak dlouho ti to dělá? Skus ho podložit ať může dýchat jak píše MM tank. Mám druhý noťas a nestalo se mi že by hučel. A to mu dávám fest zabrat. Jede i několik hodim na 100% ní vytížení procesoru když se zpracovává úprava Blu-ray.

Mám na mysli hraní her. Jinak při přehrávaní Blu-ray filmů apod. nejde ntb ani slyšet. Ale to možná bude hučet v mý hlavě...Prostě normální větráček, rychle se točící...to je celý ten zvuk. Ntb je starý přibližně půl roku. Jinak dosahuje teplot maximálně 70-75 stupňů na procesoru, při delším hraní (2 hodiny a víc) více už to nejde. GPU se drží okolo 60-65 stupňů a HDD je v normě.