Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s obnovou dat z havarovaného externího disku?

Dobrý den, myslím si že mám odpálený externí disk 1TB (dioda nesvítí, pouze problikává). Systém vůbec disk nenajde. Mám tam velice důležitá data(asi 600GB). Zkusím disk vyndat a napojit ho přímo do PC. Pokud však i toto nepůjde, pomůžou mi firmy na "obnovu dat"? Máte někdo zkušenosti? našel jsem tuto www.zachrana-dat.cz. Kamarád mi říkal, že to vyjde draze a že i když se to nepovede tak to stejně zaplatím. Nemám představu. Děkuji

Měl jsem podobný problém.

Dal jsem to do PC servis Zlín. Posouzení či chcete li diagnostika je zdarma a na rozdíl o Prahy mají cenový strop za obnovu dat. Mě to přišlo na 9.500,-Kč a data jsem dostal na novém pevném disku a to i s montáží do původního PC. Hned jsem si ověřil že data jsou ok a dokonce i Windows normálně nabootovaly. Disk byl spálený z důvodu poruchy zdroje který do PC pustil víc elektřiny než měl.
Samozřejmě že nyní již pravidelně zálohuji. ;-)