Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux Mint 12 - Startup Manager blbne

Keď nastavím ako východziu položku pre Grub Linux alebo Memtest, tak mi ju ako východziu dá, ale ak nastavím Windows, tak sa dá ako predvolená hneď prvá položka s Linux Mint. Staršia verzia to nerobila. Jedná sa o čistú inštaláciu.

Tohle mi dělalo už Ubuntu 11.04, musel jsem to nastavit ručně. Možná najdu své vlákno z jednoho fóra, kde jsem to řešil. Kdyžtak vložím.

edit:
Cituji uživatele tuxmartin z fóra abclinuxu.cz:

Z 99% tam bude Grub2. Do souboru /etc/default/grub pridej radek:

GRUB_DEFAULT="Ubuntu, with Linux 2.6.32-23-386"

Do " " dej presny jmeno Win7, co mas v zavadeci. Staci ho pres schranku zkopirovat z /boot/grub/grub.cfg .

Napr. pro memtest najdu v /boot/grub/grub.cfg:

menuentry "Memory test (memtest86+)" {
insmod ext2
set root='(hd0,1)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 72f2dba5-5083-4895-8e93-92f4514a035f
linux16 /boot/memtest86+.bin
}

a do /etc/default/grub dam

GRUB_DEFAULT="Memory test (memtest86+)"

pak uz jenom spust sudo update-grub a resetni pc :-)