Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Smrt trafa u nabíječky notebooku? -> ''cvrček''

Zdravim, mám dotaz viz. nadpis. Dnes jsem zapojil nabíječku do notebooku, chvíli se nabíjel, ale po krátké době to přestalo. Podle mě chyba musí být v trafu, protože z něho vychází zvuk ´cvrčka´. Navíc na něm nesvíti kontrolka.

Asi budete souhlasit s koupí nového trafa (nabíječky).

Notebook: Acer Aspire 7530G

A ne, opravdu nový Acer jako takový kupovat nebudu. (pro případné šťouraly :) )

Předem díky za odpovědi.

Ja by som sa pozrel aj na kábel. Podľa toho zvuku a to že nesvieti kontrolka to ozaj vyzerá na skrat a ten býva často na kábli buď tesne pri zdroji(nabíjačke) ale častejšie na konci kábla pri koncovke, pretože tam je kábel najviac ohýbaný. Ak by už nebolo iné riešenie ako len vyhodiť nabíjačku tak by som odstrihol tú koncovku, odizoloval a oddelil od seba kábliky + a - a skúsil to zapnúť. Ak sa rozsvieti kontrolka tak pri koncovke bol skrat. Potom kúpiť novú koncovku (jack) a zaspájkovať do nej kábliky. To dokáže aj menej zdatný elektrikár. Prípadne to pred odstrihnutím ešte zapni a kývaj káblom pri koncovke alebo nab. a pozoruj kontrolku, či sa nerozsvieti. Ak áno tak v tom mieste je skrat. Ak je kábel poškodený pri nabíjačke tak je to oveľa horšie. Treba ju otvoriť a kábel skrátiť tam. Krabička nabíjačky je ale zlepená a zle sa to otvára. Ak by niekto chcel vedieť ako na to aby sa potom dala aj spätne zavrieť a nebolo to veľmi poznať môžem to presnejšie popísať alebo nafotiť. Veľmi zlé káble majú nabíjačky pre HP. Tam hocikedy býva skrat aj v strede kábla a nie je to na ňom vôbec poznať.

a tiež mám ACER a som spokojný.