Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak archivovat gramodesky?

Dobrý den,
soused mě požádal, jak a čím si nahrát gramodesky a na co?
Je to pro osoní použití, 1 kopie, aby nemusel používat svou sbírku gramodesek, které si váží...
- Jedna možnost byla do PC (wav...)- "problém" je vždy mít zapnutý PC...
- Druhá možnost je na CD disky (ale čím) a pak je běžně přehrávat
Ne všechny skladby se budou nahrávat- někdy se bude jednat o výběr skladeb.
Měla by být zachována kvalita bez komprese, žádné mp3.

Poraďte, co by jste zvolili, s čím máte zkušenosti.
Napadá mě možnost koupit někde na Internetu CD recordér, třeba Pioneer PDR-609, ale nevím jak se s ním pracuje a navíc by se musel použít předzesilovač pro gramo, nebo použít linkový výstup použitého HIFI zesilovače... Ani nevím, jest-li se dokáže tento recordér zastavit- pauza- a pokračovat v nahrávání po změně gramodesky, skladby...

Předem Vám všem děkuji za přínosné komentáře
Koala

Kdysi jsem to zkoušel. Vlastní převod do wavu šel, ale následné odpraskání a odšumění, to je porod, pokud člověk nemá profi nástroje (a samozřejmě pokud se praskání a šumu chce zbavit), jako např. pluginy Waves. S dvojalbem Stromboli jsem se drbal celý den s rozporuplným výsledkem.

Nemá to podle mě smysl.

Řešil jsem stejný problém a je to snadné.
Koupil jsem Sony RCD-W100, je to Cd rekordér, který má navíc proti Pioneeru dvě CD šachty, tak se dají kopírovat i CD.Jinak je to de facto totéž.
Není potřeba žádné předzesilovače, přímo z gramofonu nebo kazeťáku do rekordéru jednou šnůrou.Samozřejmě je to nahrávání v reálném čase, musí se to hlídat.
Zkoušel jsem všelijaké levné chytré krabičky, které slíbují totéž udělat také, ale kvalita nahrávek nic moc.
Chcete-li použít PC jako nahrávač s různými softwary na manipulaci se zvukem-odstranění šumu,praskotu apod., nestojí to za námahu.Programy jsou drahé a i když je stahnete někde gratis,ovládání je komplikované a časově náročné s výsledkem nejistým.
Můj Sony má zabudovaný zjednodušený remastering tzv.SuperBitMaping, který funguje právě při nahrávání z analogových zdrojů a to automaticky takže jen start a stop.
Výsledný zvuk je neskutečně dobrý zejména při porovnání se zvukem z kazety a to mám mám highendový kazetový magnetofon.Zkopíroval jsem si takto celou svoji sbirku LP a kazet, okolo 1000 kusů...
Problém je, že jak Sony tak Pioneer se již nevyrábějí, ale na německém e-bay se jistě dají sehnat za dobré peníze, tipuji tak okolo 150-200 euro.
Je to dobrá investice i do budoucna, jsou to opravdu kvalitní přístroje jednak funkčně ale i standartem konstrukce.
Tesco/!/svého času doprádavalo CD rekordér Denon ve zlaté barvě/myslím asi typ 1000/, ale ten nekupujte, měl jsem ho doma, zvuková kvalita nahrávek mne zklamala, Sony a Pioneer jsou jiná liga - ta nejvyšší...