Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký zvolit systém na 4GB RAM s onboard IGP

Chci se zeptat jak je to s adresováním paměti 32 bitových systémů. Vím že umí využít jen cca 3,5 GB, ale jak je to se sdílenou pamětí pro grafiku? Mám desku s IGP používající 512 MB RAM, takže procesoru zbyde těch cca 3,5GB. Je tedy 32 bitový systém pro takovou konfiguraci HW optimální, protože bude mít svých 3,5GB a grafika zbytek, nebo se "grafická paměť" z toho nevylučuje a bude tedy i s ní využito pouze těch 3,5GB? Podotýkám že 32 bitové WinXP mám k dispozici, 64 bitový systém bych musel koupit.

32bit systém: každá aplikace může stejně zabrat maximálně 2gb.
je nesmysl onboard grafice povolovat 512mb ram, bude jí stačit 1/4.

64bit xp byly parodie (špatné ovladače).
kvůli pouhým 4gb ram - čili kvůli využití větší ram o 0.5gb - je nerozum kupovat a instalovat 64bit systém (dnes jen w7).

OK. Díky za rozřešení.
Jen pro informaci, takže jestli tomu rozumím správně, byla by skutečně paměť alokovaná pro grafický čip vyloučena z celkové kapacity RAM osazené na desce a využitelné systémem, takže kdybych IGP povolil těch 512MB, je to jako bych měl osazeno 3,5GB RAM a až z tohoto množství, ořízlého potřebami grafiky, by si systém mohl adresovat svých 3 - 3,25GB, jak píše Wikan?