Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rootkit

Dobrý den,nevím,zda jsem napsala správně konfiguraci-snad se nepletu.Mám Avast,je to verze virové databáze 111207-0 a verzi programu 6.0.1367.Po aktualizaci mi vyjelo toto:Na vašem systému byl nalezen podezřelý skrytý objekt(rootkit).To může být známka infekce škodlivým kodem.Doporučujeme tento objekt neprodleně odstranit.Informace o rootkitu-jméno souboru C:WINDOWS system 32 drivers s floppy.sys jméno rootkitu rootkit:skrytý soubor.Omlouvám se neumím šikmá lomítka,ani sem dát foto.Po restartu nejde soubor ani odstranit,ani vymazat,ani opravit,ani dát do truhly.Jedině ignorovat.Zkrátka nic.Takže po zálohování fotek čekám,zda PC odejde úplně a dám jej opravit.Dá se s tím ještě něco udělat,než to odejde úplně? Ví někdo?Děkuji za případné odpovědi a přeji hezký předvánoční čas.PS.Toto varování mi vyjede po každém zapnutí mého PC.

Dobrý den,tak jsem zase o něco moudřejší.Pokud můžu mít ještě dotaz,co je tedy.pěkně prosím,smutně koukám,disketová mechanika? Jsem samouk,umím ty základy a instal.jednoduchých programů,které potřebuji.Hlubší PC.znalosti nemám.A ještě,prosím,čeho dosáhnu tím,že ji ve Správci zařízení zakážu? Již se to tam nebude objevovat? Jinak to budu,jak jsem již psala výše,zavírat.Děkuji.