Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uživatelské účty

Ahoj mám problém (Mám windows 7) Mám dva účty a když v uživatelských účtech chci spravovat jiný účet kliknu a nic se něděje stejně tak v změnit název účtu a změnit typ účtu Prosím o pomoc díky :)

měnit název účtu je celkem neštěstí. windows ho tuším přejmenuje, ale název profilu nechá původní. lepší je založit nový, a nevyhovující zrušit.

měnit typ účtu se dá, například v:

%windir%\system32\lusrmgr.msc

nebo z příkazového řádku:

net localgroup <Administrators | Users> uživatel /add

v home verzích windows nejsem zrovna zběhlý, vlastně tyto potraty upřímně nenávidím.

%windir%\system32\nusrmgr.cpl

.cpl by sice měly pochopit i home, ale myslím že to je to samé co spouštíš a z nějakého důvodu to nefunguje.

takže vlez do nouzového režimu, přihlas se jako administrator (předpokládám že ho nemáš zaheslovaný), a tam změň vlastnosti účtu co potřebuješ.