Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s directx

Mám problém, spálila se mi grafická karta a teď, dokud si nekoupím novou, mam v pc starší, která nepodporuje directx 11 (mam win7) a při hraní u některých nových her mám celkem problém s plynulostí (není to vinou výkonu gpu). Lze nějak odinstalovat dx11 z windows 7 a vratit tam dx 9?

Ja netvrdim ze dx11 je super, ale a)nejde to zmenit, b)budes muset sa to pokusit riesit inac, alebo pripadne pouzivat XP (nechapem co je take super na Win7, okrem toho ze vsetko funguje 3x horsie).
Riesit inac uz som pisal treba skusit v nastaveniach grafiky alebo hry vypnut AA a AF. Nejaka zmena? (zmena tam bude znacna ale ci tie 5s zaseky sa nejak zmenia). Treba skusit pozret na webe vyrobcu hry, ci neni na hru nejaky patch. Mozes skusit si aj na www.microsoft.com najst posledne directx runtime (nejake tusim jul 2010 je posledne) a preinstalovat.
Si si isty ze nemas aj nejaky iny problem s HW? Nejake prehrievanie grafiky alebo nejaky problem s diskom, malo RAM, apod?

Dx9 bez problemu, dx11 - děs

Mno, DX11 potřebuje v rámci svého návrhu (nesrovnatelné efekty s DX9, rozepisovat se nebudu) poněkud vyšší výkon strojového parku. Tedy nikoliv jen GPU, ale i CPU a (snad) i technologií mateřinky. Já jsem sice celou diskusi nečetl, nicméně tvůj problém tipuju na nevyváženou sestavu.

Jo, souhlas. Ja vim ze mam pro dx11 slabou GPU, na zbytek nemuzu vubec nadavat. A proto sem se ptal, jestli de nejak dx11 odinstalovat na w7, protoze sem s w7 spokojenej a nechci se vracet z5 na xp dokud si nekoupim novou grafiku. Z odpovedi vidim ze to nejde a mam dost smulu no. Bych nejradsi chlapce z microsoftu proliskal.

Odinstalovat nelze. DX11 je součástí OS, jeho "odstřelením" (kdyby to šlo) bys znefunkčnil celý systém. Ono by to mělo být zpětně kompatibilní s devítkou, ale jak jistě tušíš, "člověk míní, mrkvosoft mění" ]:). Našetři si na nové železo (GPU).

Chtěl bych poradit mám grafickou kartu AMD Radeon 7750 2gb a nejdou mi tam hry např.gta sa castle strike SWAT 4 ,ale ty novější ano need for speed může to být problém s Directx 11?A podporuje directx 11 starší hry? mám win 7 a ještě k tomu swat 4 spustim jde plynule a potom se to lagne asi cca 40 pak to jde zase plynuleaa zase se to lagne vteřin buď jsem ho restartoval (to se stávalo téměř pořád a nebo se mi to podařilo vypnout)A napsalo mi to.Graficky ovladač byl restartovan (něco na tenhle způsob nepamatuji si to přesně) Jinak promiňte ,že to píšu sem jsem tu nový.