Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto grub4dos

Dobrý den
na hdd mám oddíl 100 mb, který nejde odstranit, po přeinstalaci win7 se počítač neustále restartuje, při mačkání esc skočí červená obrazovka s grub4dos a system je až třetí, jak odstranit grub nebo nastavit win aby se spouštli automaticky. Děkuji za pomoc.

A mas nejake licencne cislo k tomu Windows? Naspodku notebooku alebo na bedni PC? Preco Win smazal? Ak mas licencne cislo tak si nainstaluj Win nanovo, instalacne CD spravnej verzie Win si budes muset zohnat, ma ho kazdy treti doma a moze ti ho pozicat, instalacne cislo mas svoje (ak mas)

Ano tie disky ti mal dat, z toho sa ti obnovi Windows jak bol od vyrobcu.
Jemu su tie CD stejne nanic, k inemu PC fungovat asi nebudu a stejne nema licencne cislo (ptz to je u OEM verzii neprenosne takze on tie Win legalne stejne pouzivat NEmoze - to mu mozes aj povedat ptz to asi nechape :).

Nainstalovat tam Windows normalne a spravne (bootom z instalacneho CD a odstranenim neziaducich oddielov v instalatore predtym ako zacne samotna instalacia). Ak to je notebook tak notebooky maju funkciu recovery a ty sam tam nemas nic preinstalovat.
Instalacne CD ma aj moznost nabootovat do opravnych nastaveni a tam je aj moznost opravit bootovanie alebo startoavnie systemu. Tym ti prepise aj MBR a nebudes mat ziaden grub.
Oddil 100MB si vytvara Win, a ty s nim nemas nijak mainpulovat.

Jen technická k výše uvedenému: GRUB4DOS je zneužíván jistým "aktivátorem" pro instalaci modifikace BIOSu, která zajistí "existenci" ACPI SLIC tabulky.

Z mého pohledu toto není téma pro Poradnu, dovolím si zamknout. Případným uživatelům, kteří v dobré víře koupili "PC s Windows" doporučuji obrátit se na PČR nebo rovnou na MS. Blbounům, co si mysleli, že "vyhráli a všechny přečůrali" a ono to "najednou" přestalo fungovat, to samozřejmě patří a nechť si to vyžerou.