Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aky Windows XP kupiť home alebo prof.?

Chcem vedieť aky je rozdiel medzi Home a Prof.Hlavne aky to bude mať dopad pre mna ked sa rozhodnem pre Home.Pc použivam len na vlastne domace použitie.Home je cenovo dostupnejši tak preto sa pytam lebo v praci mame prof.a neviem v čom je home odlahčena.Ešte niečo Home sa aktualizuje tak ako prof.po sieti? lebo som počul že home sa neaktualizuje len prof.čo je na tom pravda?

Dik za link ale nie je mi jasno niektore body.Pokial ma niekdo chuť mi to stručne objasniť budem rad.Niečo som postrehol o HT/neviem čo to je/pre P4, nakolko sam mam P4 3Ghz 1024ram tak neviem aky to bude mať pre mna vliv
Windows xp Home Edition neobsahuje následující :

- podpora více procesorů
- offline soubory a složky
- vzdálená plocha
- šifrování souborů
- řízení přístupových práv k souborům
- uživatelské rozhraní s podporou více jazyků (MUI)
- služba vzdálené instalace
- centralizovaná správa
- cestovní profily
- automatická obnova systému
- podpora dynamických disků
- faxové služby
- IIS (web server)
- možnost přihlášení do domény
- IPSec
- SNMP

- podpora více procesorů - nemas vic procesoru na desce
- offline soubory a složky - k nicemu nepotrebujes
- vzdálená plocha - k tobe se nikdo pripojovat nebude
- šifrování souborů - tohle bys vyuzit mohl, ale nenapada me k cemu
- řízení přístupových práv k souborům - tohle WinXPHome obsahuje, jen je treba to delat pres CACLS.EXE (soucast Windows) misto pres klikani v dialogu
- uživatelské rozhraní s podporou více jazyků (MUI) - netyka se te, pouze pro anglicka Windows
- služba vzdálené instalace - netyka se te, tyka se siti s domenovym serverem
- centralizovaná správa - netyka se te, tyka se siti s domenovym serverem
- cestovní profily - netyka se te, tyka se siti s domenovym serverem
- automatická obnova systému - ta je podle mne i ve Winxp Home
- podpora dynamických disků - tohle k nicemu nepotrebujes
- faxové služby - budes si s nekym faxovat ?
- IIS (web server) - tohle nevyuzijes, pokud budes chtit web serverm nainstalujes si APACHE. IIS se pouziva jako podpora pro dalsi sluzby
- možnost přihlášení do domény - doma nejsi v siti s domenovym serverem
- IPSec - nepotrebujes
- SNMP - vdalenou spravu taky nepotrebujes, nejsi v siti s domenovym serverem

K tomu calcls -kdo se toho bojí tak v nouzovém režimu XP Home nastavení práv umožňují.

S tou podporou víc procesorů je to částečně fáma - Home podporují Hyper-Threading
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb%3 Ben-us%3B810231 a obyčejnou (neserverovou)desku na dva fyzické cpu jsem montoval někdy před 6+ lety /na dva celery 566 tehdy/ takže bych řekl že rozšíření dvouprocesorových desek v domácnostech je někde na nule. Předpokládám že to podporuje i nové dvoujádrové cpu protože například Fujitsu Siemens ten počítač prodává směle s Home DetailPage.asp

Automatická obnova systému je samozřejmě i v Home, použitelnost celého tohoto nástroje je podle mě tak sporná že to rovnou vypínám.