Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prosím názor na cenu PC

Ahoj, můžu koupit tento komp a nevím zda je 15 tisíc dobrá cena.Díky za názory:
Deska MSI Neo Platinum 2, SATA Raid, 7.1 ZK, LAN, Firewire
CPU: LGA 775 P4 3,0Ghz Prescott 630J
Chladič: CoolerMaster Hyper48 (CPU je chlazeno pasivně pomocí heatpipe a větráček se zapíná jen při zátěži => velice tichá sestava)
Paměť: 3x 512MB DDR2 Geil 667MHz
VGA: GF FX 6600GT 128MB DDR3
HDD: 160GB + 120GBHDD Samsung Sata 7200ot, 8MB cache
DVDRW Samsung TS552 16x duální
čtečka paměťových karet
Na tomto PC si zahrajete i nejnáročnější hry na maximální detaily v rozlišení 1280x1024, díky tichému chlazení je vhodný také na přehrávání hudby a filmů.

Jestli je to pro mne dobrá cena nevím, proto píši sem.Myslel jsem právě radu, jak se tyto PC v této konfiguraci pohybují.Pokud mi na tom poběží všechny hry, proto to dělám, tak mi konfigurace stačí.Ale cena nevím, možná se někde dá koupit něco stejné za lepší peníz.Třeba Annonce atak.Problém je v tom, že by tam asi nebyla záruka atd.

Tohle není zrovna typický obraz ojeté počítačové sestavy co se prodává. Zpravidla se prodávají starší počítače (2-xlet) a nižší třídy (ne osazené špičkovým cpu před rokem). Tohle koupil nadšenec co to po roce prodá a koupí si pro radost něco jiného. /Případně někdo potřebuje prachy nebo je to čórka/

Nebudeš mít podle mě možnost to srovnávat s nějakou anoncí nebo normálními bazary protože je to stále hodně výkonná "výběrová" sestava a moc se jich podobných prodávat nebude. Většina herních sestav co nyní prodáváme (v chudém kraji -v Praze se asi prodává jako herní něco jiného) je s tím srovnatelná /poslední měsíc ale vystřídala novější 7600gt starší kartu 6600gt/.

Pokud znáš prodávajícího a dá ti k tomu záruční list /ne jen sliby o záruce/ tak do toho můžeš vklidu jít.

Některé věci by mohli mít záruku i tři roky, některé možná jsou starší /disky/. Levněji bys podle mě sehnal jen čórku.

Pokud si nejsi jistý původem nebo chceš raději dva roky záruku tak i kolem 15000 se dá koupit nová sestava kde se dá slušně zahrát /bude o něco slabší - míň ram, slabší cpu, jeden disk/

když jsou ty paměti v této desce dva nebo čtyři stejný (velikost, ideálně i výrobce)kusy, tak jedou v tzv. duálním režimu a to prakticky přidá 5-10 procent výkonu navíc. otázka je jestli tu ramku odebrat nebo přidat 4tou stejnou. u velmi náročných her jako F.E.A.R je lepší mít víc jak 1gigo protože gigo si klidně sežere hra /zkoumal jsem to na počítači s 2g ram/. asi bych to nechal tak jak to je protože těch pár procent nepoznáš. akorát jsem se divil tomu, že je to dost nezvyklé takto desku osadit.

Deska: starsi, podpora pouze AGP .. nicmene dostacuje
CPU: topeni .. vykonne na kancelarske aplikace ale pro hry radeji AMD 64.
Pamet: mno.. 1GB by bylo dost.. docela me zarazi 3x512 bo to skoro nikdo takhle neprodava .. ta tam byla nejspis pridana z pocitu maleho vykonu PC :)
VGA: nenapsal jsi vyrobce, je rozdil mezi Asus, MSI a noname vyrobcem (nebudu jmenovat, je jich dost)
Disky: jo.. to jde
DWDRW: normal
cecka: nic na co by ses mel ohlizet..

Suma sumarum by me oko:
Sestava do budoucna neupgradovatelna, vykonem staci do tridy her typu BF2.
CS:S na to uz take neni, je slabsi procak. Ale vetsinu her si zahrajes ale pocitej s tim ze rozhodne ne 1280x1024 .. ty novejsi spis 800x600 abys to mel aspon na 60fps. Coz u LCD monitoru neni moc hezky :)

Muj odhad: 12-13k, 15 se mi zda moc

ps: nenapsal jsi typ skrine, zdroj, bez monitoru .. mno .. 12-13k

1) nevím kde jsi přišel na to AGP na desce je pcie
2) ten chladič co je na tom je solidní
3) sestava do budoucna neupgradovatelná ? tak tomu moc nerozumím má tam pcie, ddr2 paměti, sata disky a procesor v provedení které zrovna frčí. pochopitelně až intel vymyslí zas nový socket to bude neupgradovatelné ale to všechny ostatní sestavy co se teď prodávají
4) slabší cpu ? 3ghz intel s 2mb cache ? cs:s nepojede ? hl2 je hra je stará dva roky a už dávno patří mezi ty míň náročné /oproti fear a pod/. ano přidali hdr a další vychytávky ale pojede mu to naprosto v pohodě. cs:s jsem začal hrát na sempronu 2200 a 9600...