Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rušení při přehrávání audia

zdravim,
mam novy notes asus - XP HOME SP2, a pri prehravani audia to "lupe" - proste slysim z repraku lupnuti (v intervalu tak 3 - 6 vterin).
nenasel jsem zadnou souvislost s jinym soucasne "bezicim" hardwarem - sitovka, ext.monitor, harddisk fakt nevim.
nevite nekdo na co se zamerit?
dela to pri prehravani MP3, audio CD, divx proste vsecko co pousti nejaky zvuk
diky

Může to být hodně věcí, co způsobuje takové praskání: clicknpops.htm Moc jsem to nečet, možná to tam je taky, ale často se radilo, vypnout APIC v BIOSu a reinstalnout windows, aby nemohla zvukovka sdílet přerušení s jiným zařízením. Mně se to ale nikdy nepodařilo, při instalaci se mi to vždy seklo. Asi příliš zařízení, co vyžaduje IRQ. Nakonec mi pomohl program Powerstrip, kde stačilo ubrat latenci (konktrétně 48 něčeho, nevím, jakou jednotku to vyjadřuje) grafice a přidat to zvukovce. Poté praskání téměř přestalo.

Však ty řešení se dají aplikovat i na notebook. Je fakt, že pokud ta zvukovka je integrovaná, tak by to mělo být ošéfované, ať to neblbne. Ale když už to blbne, není vyloučené, že něco z toho by nepomohlo. Možná první věc, co by stálo za zkoušku, je standardní rada: vyzkoušet jiné drivery.