Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pomoc s právními věcmi

Zdar lidi.Asi to sem nepatří,ale nevim kde bych sezeptal.Možná mi budete vědět poradit.
Nepsal jsem to teď ale už dávněji ,tak je to napsaný tak jak je.

V roce 2002 jsme uzavřeli predkupní smlouvu prostředníctvím realitní kanceláře Prolux. Jeji prostředníctvím sme dali zálohu 50000,--Kč a pozdejšie splnomocnenýmu zástupci majitele, 150000,--na proti podpis. Vzhledem k tomu, že jsme se stehovali ze Slovenska majitel nám ústne svolil k nastehování ještě před uzavřetím kupnoprodejní smlouvy. V roce 2002 jsme nemohli doplatit požadovanou sumu a tak po ústní dohode jsme odložili dokončení transakce na počátek roku 2003. Majitel v té době zemřel a k ukončení dedického konání a dohody mezi dedici došlo až 14. 4. 2006. Majitel ovšem od nás požaduje zaplatit plnou cenu tj. bez ohledu na zálohu 200000,--kč. Zajíma nás, zda máme právne oprávnení i po době čtyř let trvat na odečítaní zálohy z kupnoprodejní ceny, nebo je už záloha promlčena a prodávajíci má právo požadovat cenu plnou. Doplacení kupní ceny budeme realizovat prostředníctvím úvěru ze stavebního spoření nebo hypotečním úvěrem

Budu rád za každou dobrou radu.Dík

[mod]Změněna kategorie na Pokec, původně byla zvolena Ostatní. Kategorie Ostatní je ale určena pro "ostatní záležitosti okolo PC/IT" Díky za pochopení a hodně úspěchů. (fromM2U)[/mod]

Doporučuju obrátit se na právníka, toto bude asi komplikované a chtělo by to důkladnou znalost paragrafů. Pokud jste z ČR, zkuste občanské poradny - viz tady www.obcanskeporadny.cz Je to bezplatné a buď vám pomůžou přímo tam, nebo vám doporučí někoho šikovného v blízkosti vašeho bydliště. Doporučuju přijít do poradny osobně v otevíracích hodinách.