Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý internet s routrem

Dobrý den mám router od TP- link TL-WR741ND. Mám ho asi rok a půl všechno šlo dobře ale asi před měsícem sem zpozoroval že mám nějáky pomalý internet. Tak jsem vyskoušel zapojit net přímo do PC mimo router a stahování hned mi běželo okolo 250-300 kb/S ale když net píchnu do routeru a pak teprvw vyvedu kabel do pc tak mi stahování nejde nad 120 nejčastěji to jede okolo 30-60 kb/s tak nwm jestli je v routru nějáké špatné nastavení?

Tak jsem teď ještě skoušel test rychlosti připojeni a kdyz mám přímo do PC tak DOWNLOAD 3,5 Mbps UPLOAD 1 Mbps
A při připojení skrz router DOWNLOAD 0,98 Mbps UPLOAD 0,80 Mbps

Já jsem v podstatě zresetoval router do továrního nastavení a nastavil nanovo (vyházel jsem všechny forwardingy a podobně). Poslouchej medvěda - pokud ti nevadí chlupy, on tě určitě nakonec dokope k úspěchu. :-D

Udělej si zálohu nastavení (System Tools) a zresetuj router (nebo jsi to už zkoušel?). Nezadávej žádná pravidla ani port forwarding a pod. Pak zkus download.

mám stejný router asi 2 roky, běží imrvére, tarif 5mbit. download i upload do netu ujdou (měření u lupy o chlup míň).
vypátrej jiné brzdiče v domácí síti - u nesymetrického připojení typu adsl ti může torrent zahltit upload a tím celé připojení. nemáš totiž od dhcp přidělenou první adresu, tak hledej proč. pokud nešifruješ wifi aspoň s wpa, můžeš tam mít souseda.

Zdravím
akorát řeším stejný problém s modelem WR743ND. Mám nejnovější firmware, všechny ochrany jsou vypnuté.. Po restartu funguje v pohodě, třeba celý den, ale pak jsou s tím problémy. Nenajede mi mail na seznamu a některé další stránky. Už mě to hodně štve. Internet jede při přímém připojení bezvadně. Netuším, čím to může být.. Stejné chování přes kabel i přes Wi-Fi