Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Jak se zbavit (legálně) práce ASAP?

Ahoj,

pracuji v IT (a visi na mne i nejak projekty), rekneme ze z osobnich duvodu bych rád z práce odesel, neni to tak ze bych musel ale bylo by to "nice to have" a "nice to have" by bylo ASAP. Problem je, ze vypovedni doba trva mesic (respektive dva, ale dává se to na konci mesice) a do konce prosince si tezko najdu nejakou jinou praci, tzn. realne mam sanci byt nekde jinde az k 1.3 - coz je kurva za dlouho, bylo by to fajn ASAP.

Vzhledem k tomu, ze patrim k vcelku dulezite osobe necekam ze by mi pustili na dohodu. Mam nejake moznosti? Maximalni pocet prostredku, ktere jsem ochoten do toho vlozit je tak 50k (a to uz mi bude stvat..)

Dekuji,
nyni_anonym

(modi si mi najdou podle IP, za tento prispevek se nestydim, ale nechci zverejnovat z pochopitelnych duvodu prezdivku, dekuji)

loading...

tak ASAP to nešlo, nicméně prvná část PASSED a ted je na čease dobře naplánovat boj o za pár měsíců bejvalou kolegyni, psychologická bariéra "kolegyne" byla zbourána.8-)

markuju jako SOLVED

čéče, já už si nepamatuju celou tu anabázi,ale to bylo všechno kvůli samičce?
Ty, jako programátor, který může dosáhnout na nadprůměrný plat, inteligentní chlap, protože blbec by programovat nemohl a takhle vyšiluješ z nějaké buchty?
Někde je něco špatně:)

protože blbec by programovat nemohl

tím se nechci dotknout azora, ale mohl. denně to vidím v procmonu. kdy programátor napíše vcelku užitečnou věc, všechno si programátorsky vysvětlí a jme se to integrovat do windows - tam se chová jak magor.

no, každý patrně musel řešit otázku výpovědi... je to pro něj nové.

před lety v jistém podniku litaly výpovědi hlava nehlava. byli jsme tři co chtěli odejít výměnou za tři lidi co mají výpověď aby je nechali- kus za kus. nebylo vyhověno. nastala partyzánština s dovčou a nemocenskou.

ti druzí si nemůžou zmáčknout f1. :)) ale je fakt, že nic se nemá přehánět- místo čučení do monitoru jít na procházku, do divadla. místo vážného počítačování si z prdele doma zatančit zumbu.

který může dosáhnout na nadprůměrný plat,

Nevim jak to napsat, abych neřikal konkrétní částku, ale řeknu to takhle - u nynějšího zaměstanavatele
jsem rozhodně nestrádal. U nového kam odcházím dostanu k nynějšímu platu navíc částku která je +/- stejná
jako ten průměrný plat. V případě, (teoretických) 100% bonusu je bonus na urovni řádově pruměrného ročního platu.

Strategie byla podmíněna zlepšení pracovní pozice, nikoliv zhoršením, v případě že bych měl lepší heurstiku než pár
signálu, a měl nějakou větší pravděpodobnost uspěchu, pak bych jednal jinak, za daných okolností to bylo podmíno
zlepšením práce.

Ano, samička a moje neschopnost (a naprosto klidně přiznávám) ji jako kolegyni oslovit mi řekla GO, ale nepral jsem
to bezhlavě a odcházím dle mého na lepší místo, increasuju plat o desítky procent, decreasuju dojezdovou vzdálenost o 8 minut,
brutálně navyšuji dosažitelné bonusy, měním sektor a mohu získat zkušenosti s projektem za pár miliard,.. a o 450% navyšuju poschodí :D...
(jsou tam i menší negativa, ale nic duležitého)

P.S. V případě uspěchu u dané ženy si všimněte, že jsme od sebe 8 minut, taky jeden ze splněných targetu, zkusil jsem to ve vedlejší budově
(doslova) ale klidně přiznám, že jsem tu pozici nedostal - a ani mi moc nezajimala, nicméně bylo logické zkusit to tam.

Samozrejme, ze ji nebudu rikat samicka, uz jsem zjistil ze jsou na to samicky haklive ;) Podobně když člověk končí rande slovem "čus" ;)

"Dokumentace k Oracle databázi má 150 000 stránek (k Sieblu bookshelfy 80 000) a máš pravdu, že co se týče znalostní báze, pro lovení samiček je to ještě větší darda" :-D

A nejhorší je, že ke každé musíš použít jiný přístupový instrukce, dostupný návody a dokumentace jsou obvykle velmi obecný, musíš si je upravit sám individuálně podle každýho koncovýho terminálu. Někdy pomůže konzultace s jinými uživateli, kteří s terminálem pracovali. Vyvaruj se těch, kteří s ním sdíleli data, jejich instrukce nemusí fungovat při použití tebou, v nejhorším případě to může vyvolat trvalý lock na přístup, nebo dokonce ban na veškerou komunikaci.

Nevim jak to napsat, abych neřikal konkrétní částku

Toto pravidlo plati v ramci firmy, kde to nerobi dobru krv hlavne medzi ludmi na rovnakych poziaciach, mimo nej je blbost, aby ludia tajili kolko zarabaju, pretoze externistovi je to uplne sumafuk kolko zarabas.

jestli ty tu chces exkalovat svuj plat, prosim, ja rozhodne nebudu - jen mi trosku prekvapila veta "ty ktery by jsi mohl mit nadprumerny plat" - skoro jsem mel pocit, ze bych mel o neco takoveho bojovat a tlacit na tom pri zmene prace, coz mi trosku prekvapilo, tedy jsem nechatel eskalovat plat, spise jen ukazat ze i kdyz menim praci tak rozhodne nebudu stradat a to co mam jiz domluveneho je pro mou pozici vic nez jsem i cekal (az 13.,14.,15.,16. plat v pripade ze firma splni svuj cil :-D ).

Jinak kromě failu, kdy jsme uplne nerekl go a moc se tomu nevěnoval to trvalo něco málo přes měsíc a to i s hadicapem "mužu nastoupit až za dva-tři měsíce". Tedy bych to asi vyhrál, kdybych bejval dal nejprve výpověd a pak řešil teprve práci a už jsem mohl vědět jaká byla reakce na pozvánku na rande .. nebo jí již právě klátit :-D