Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB 2.0 X 3.0

Dobrý den,
v počítači mám rozhraní 2.0, mohu na to připojit 3.0? Poznám nějak rozdíl? Šlo by teoreticky připojit tuto flešku do 1.0 ​(běžné zastaralé školní počítače​)? Tuším, že nebude rychlost 3.0 využita na 100%, jde mi o to, jak velký by byl pokles přenosu dat, pokud bych se vůbec připojila, a jestli by mělo vůbec smysl takovou flešku pořizovat..
Děkuji předem za odpověď!

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=8661 8

v počítači mám rozhraní 2.0, mohu na to připojit 3.0?

Ano

Poznám nějak rozdíl?

Záleží jak je to zařízení USB 3 "ve vnitřku rychlé". Většina flešek je pomalých (10/10) ale pokud si koupíš rychlý model (čtení/zápis 30/15 a rychlejší) můžeš poznat rozdíl. U naprosté většiny flešek to ale nebude nic dramatického. U disků budou ty rozdíly výraznější.

Šlo by teoreticky připojit tuto flešku do 1.0

Teoreticky jo, při kopírování čehokoliv jiného než pár dokumentů bych si vzal špagát a pověsil se-kopírování řádově hodiny.