Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Primární a sekundární kanál IDE

Zdravím,

mám menší problém. Našel jsem článek o PIO a DMA módech na IDE zařízeních a zkontroloval jsem, jestli v mých SCSI a RAID řadičích je tento mód DMA nastaven.
Mód naštěstí DMA je, ovšem je zvláštní, že zde není vůbec primární a sekundární kanál IDE...
Obrázek

Je to špatně?

Děkuji za odpovědi

Jojo vím to byl překlep díval jsem se špatně :D
Ale každopádně, jak jsem se podíval do těch IDE, tak u primárního byl režim PIO, po přeinstalování už je tam DMA a počítač je úplně rychlý! :)

Po přeinstalování?! čeho? Ovladače, nebo rovnou operačního systému?
Redmondský systém "rád" přepne na PIO mode, pokud se překročí určité množství chyb při přenosu, takže nakonec se to může opakovat. Obvyklé u některých optických mechanik nebo v případě nevhodného datového svazku, nebo kontakty,...