Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Napsání zlomku, místo čísel slova s diakritikou

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit, jestli někdo nevíte, jak napsat ve wordu nebo pomocí jiného programu zlomek, kde do čitatele a jmenovatele potřebuji napsat slova. Mám word 2000 a pomocí editoru rovnic, zadán například slova bankovní úvěr / aktiva, po odklepnutí se mi většinou u slov s diakritikou změní pořadí písmen. Nevím jestli to nedělá třeba u novějších wordů, nechci zatím preinstalovavat. děkuji předem za odpověď Lukáš

Pokud se vyskytují jen takovéto jednoduché zlomky, asi bych využil tabulku, ta se dá jednoduše kopírovat a bude s ní i méně práce než s těmi rovnicemi. Viz náhled, kde je i verze s hranicemi buněk tabulky:
[http://pc.poradna.net/file/view/7769-bu-gif]

PS: každá verze wordu má nějaké nedostatky, které se člověk naučí obcházet a pak přijde nová verze, která přidá další :-(