Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 7 - pozadí

Zdravím.. mám vysoké rozlišení monitoru, bordel na ploše a tak trochu se nudím, a proto jsem se rozhodl že si udělám vlastní obrázek na pozadí s nějakým tím členěním složek apod. - v malování, text + obrázky apod., ale problém je, že když to uložím (v jakémkoliv formátu - .png / .bmp), tak když otevřu samotný obrázek, tak je sice takový, jak jsem ho uložil, ale jakmile ho nastavím jako pozadí, najednou ztratí kvalitu, texty a obrázky se rozčtverečkují atd...
Jak to nastavit tak, aby nedošlo ke ztrátě kvality?
Děkuji.

Windows 7 pri nastavení pozadia automaticky uloží ten obrázok ako JPEG s vysokou kompresiou, takže stratí kvalitu. Ak ho uložíš priamo do súboru (C:\Users\<user>\AppData\Roaming\Microsoft\Windows Photo Gallery\Wallpaper.jpg) s nižšou kompresiou, tak by sa mal zobrazovať bez artefaktov. Prípadne možno bude fungovať, keď nastavíš ten obrázok ako pozadie v iných programoch (napr. v IE alebo FF).