Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace windows 7

Dobrý den,
právě jsem si poskládal nový PC. Vložil jsem instalační DVD windows 7 a nabootoval jsem DVD-rom na první místo a při spuštění mi to napíše:

Reboot and select proper boot device
or insert boot media in selected boot device and press a key

Když zmáčknu nějakou klávesu, tak výše zmíněný text naskočí znova.
Nevím si rady. Předem za každou radu děkuji

Změna kategorie, původně: Software. Windows jsou operační systém. (karel)

Střeva PC jsou úplně nové a tedy na HDD není žádný operační systém a při pokusu nainstalovat win7 se hned po vyjetí z biosu zobrazí:

Reboot and select proper boot device
or insert boot media in selected boot device and press a key

Zkusil jsem tento HDD vypojit a zapojil jsem starý HDD, kde už je nainstalovaný windows a při spuštění PC naběhly možnosti:

-Spustit ve stavu nouze
-stav nouze ve spravci siti
-MS-DOS
-Posledni znama konfigurace
-spusteni bezným zpusobem

A i kdyz jsem dal cokoli z výběru, tak se PC restartoval a skončil zase u tohoto zobrazení výběru.

nenene :) nekašlu to teprve zkousim. Ale zarazilo me:

resp. jejím nastavení v Setupu počítače.

to myslite v biosu? protoze nikde jinde se nedostanu.

A napsal jsem jen dalsi vec, co by mohla vest k uspesnemu rozjeti meho PC :)

Jo, ale ještě něco... jakto, když jsem tam dal stary HDD a vypojil jsem úplně mechaniku, tak mi to dělalo toto:

-Spustit ve stavu nouze
-stav nouze ve spravci siti
-MS-DOS
-Posledni znama konfigurace
-spusteni bezným zpusobem

A i kdyz jsem dal cokoli z výběru, tak se PC restartoval a skončil zase u tohoto zobrazení výběru.

To by se přece mělo rozjet, ne?

(jinak pro info: stary HDD je ATA a novy SATA)

Moc děkuji za všechny rady, ještě zkusím sehnat new DVD-ROMku a vyzkouším všechny Vaše rady.

A pane Karel, nemáte nějaký ověřený link na to, jak se nastavuje ten BIOS? protože vždycky něco o tom najdu, ale všechny linky jsou tak nekonkrétní a nic z toho nejde vyčíst. Děkuji moc

kristova noho 1,6MB jpeg a este k tomu na ulozsracke.cz
Mas to blbo. Na prvom mieste musi byt CD/DVD a az to tak nastavis tak musis ulozit (polozka save&exit a potvrdit - Y)
A za dalsie treba si overit ze kam je strceny kable z mechaniky do dosky, ak mas napr. SATA mode nastaveny na RAID tak ti sata cdrom strcena v konektore sata0 alebo sata1 bootovat nebude, nastav si sata mode na IDE, alebo aj skus strcit mechnaiku do nejakeho dalsieho SATA konektora.
Navyse ale mam tak trochu tusenie ze to DVD neni original ani nahodou tak si zozen original a bude to fungovat.

Jak to nakonec dopadlo? kde byla chyba? Mam stejny problem, poskladan novy PC, a DVDROM nenabootuje se stejnou hlaskou. V Biosu vse ok, DVD-RW jako prvni, pak HDD. SATA zkousim na AHCI mod a IDE a ani jedno z toho nefunguje.

Instalacky udajne jsou bootovaci, predpokladam ze origo to az tak nebude.

resp. jak se pozna bootovaci DVD?
Mam to vypalene jako normalni datove DVD s boot souborem v zakladnim adresari nebo se to musi v Nero nastavit nejak na ISO (Boot)? To pak po mne chce soubor .iso... Diky za kazdou radu.