Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechali jste si někdy složit PC sestavu? Dá se osvědčeným prodejcům věřit?

Rád bych se vás zeptal, zda jste si někdy z vybraných komponent nechali složit PC sestavu? Myslím samozřejme u renomovaných prodejců typu czc.cz alza.cz atp. Co jsem slyšel od známých, u nich došlo k záměně grafické karty (velikost paměti), jiná frekvence DDR atd. prostě to vypadalo, že když něco nebylo, použili to co jim přišlo pod ruku, nicméně toto se stalo už nějaký ten rok zpátky. Má někdo aktuální zkušenost? PC bych snad dovedl složit sám, nicméně bojím se, že když nebude nějaká komponenta fungovat, můžu taky čekat 14 dní na její výměnu. Nebo už se v tomhle něco hnulo k lepšímu a reklamace se vyřizují obratem? Děkuju mockrát za pomoc.

že když něco nebylo, použili to co jim přišlo pod ruku, nicméně toto se stalo už nějaký ten rok zpátky.

Ta asi těžko, nic bez dohody s tebou slušný "skladatel" nezamění.
( co vím, tak nejlépe skládají na Alfě, ale osobní zkušenost nemám, skládám sám )

Když skládáš sám, je tam nějaký kritický bod co člověk co to dělá poprvě nemusí zvládnout? Když budu postupovat podle videí na youtube a manuálů tak snad jen nanesení půlmilimetrové vrstvy teplovodivé pasty a připnutí cpu?